Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
Teknik Direktörümüz Luis Aragones, MTK karşısında tam konsantrasyonla sahaya çıkacaklarını, rakip takımın da Şampiyonlar Ligi'ni çok istediğini, turu geçmek istediklerini ve takımın forma girdiğini belirterek, "Hiçbir şekilde MTK'yı küçümsemiyoruz, saygı duyuyoruz" dedi. Aragones, Kezman'la aralarında yaptıkları konuşmalarda, Kezman'ın takımdan ayrılmak gibi bir isteğinin geçmediğini ifade ederek, Kezman'ın da Maldonado'nun da antrenmanlarda iyi çalıştığını, her iki oyuncuyu da olabildiğince takımda tutmak istediğini söyledi.
Teknik Direktörümüz Luis Aragones ve oyuncularımızdan Daniel Güiza, yarın Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu 1. maçı öncesi, Samandıra Kamp Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenledi. MTK'ya saygı duyduklarını belirterek söze başlayan Aragones, "MTK'ya saygı duyuyoruz. Ful konsantrasyonla sahaya çıkacağız. Onlar da Şampiyonlar Ligi'ni bizim kadar istiyor. Bizim isteğimiz; olabildiğince konsantrasyonla sahaya çıkıp bu turu geçmek. Ancak MTK'ya da saygı duyuyoruz. Hazırlık kampında yaptığımız maçlar, oyuncuları tanımaya yönelikti. Burada alınan sonuçlar hakkında pek fazla yorum yapmaya gerek yok. Bu maçlarda her türlü sonuç alınabilirdi. Nitekim o maçlarda 3 beraberlik aldık. Shakhtar maçında görüldü ki, takım forma girmeye başladı. Ama hiçbir şekilde MTK'yi küçümsemiyoruz ve saygı duyuyoruz" dedi.
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlandıran Aragones, "Ben, takımımdaki oyuncularımın, benim oyunuma ayak uydurmaya çalışmasından çok memnunum. Her ekibin eksiklikleri olabilir. Başkanımız ve yöneticilerimizle konuşup, bizim değerlendirmelerimiz sonucunda oyuncu transferi olabilir. Ancak bu Başkan ve yöneticilerle yapacağımız konuşmaların ve değerlendirmelerin sonucu yapılacak bir şey. Kezman'ın takımdan ayrılmak istediği yolundaki haberler basında yer aldı. Ancak Kezman, benimle yaptığı konuşmalarda böyle bir isteğini dile getirmedi. Kezman da Maldonado da antrenmanlarda iyi çalışıyorlar. Onları, olabildiğince takımda tutmak istiyorum. Ama önümüzdeki günler ne getirir bilmiyorum? Kezman gibi bir oyunca bana gelip gitmek istediğini söylerse, onu takımda tutmak zorlaşır. Ama Kezman'la yaptığımız konuşmalarda böyle bir konu geçmedi. Burada önemli olan, takımın çıkarları. Kezman gibi bir oyuncu takımdan ayrılmak isterse, onu tutmak zor olur" şeklinde konuştu.

ÖNEMLİ VE CİDDİ BİR MAÇ

Aragones'ten önce söz alan ve basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Daniel Güiza ise, MTK maçını değerlendirirken, "Bizim için çok önemli ve ciddi bir maç. Tüm gücümüzle hareket etmeliyiz. İlk maç önemli. İlk maçta yapabileceğimizin en iyisini sahaya koymak istiyoruz" dedi. Takımdaki diğer forvetlerle uyum sorunu yaşamadığını ve iyi anlaştığını söyleyen Güiza, Fenerbahçe gibi büyük hedefleri olan bir takımda yer alacak olması hakkında ise, "Elimden geleni yapacağım. Bu durum benim üzerimde bir baskı oluşturmuyor. Aksine daha iyi olmam için beni kamçılıyor" diye konuştu.

- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt