Altta Görmüş olduğunuz Aracımızı Photoshop yardımıyla Tamponunu ayrı renge Boyayacağız.
- Resim Silinmiş.
Sanaltuning'in zevkli olaylarından biri biraz sabır istiyor sadece boyanacak aracımızın resimini açtıktan sonra sağ alt köşede resimimize sağ tıklayıp açılan menüden Duplicate layer diyoruz gelen ekrana ok diyoruz.
- Resim Silinmiş.
Şimdi resimimizden iki tane oldu biri kopya biri orjinal.
- Resim Silinmiş.
Daha sonra aracımızın ikinci rengi olucak kısımı seçiyoruz ben sadece tamponu seçtim seçme işlemini lasso tool ile yapıyoruz.Buradan polygonal lasso tool nesnesini seçin.
- Resim Silinmiş.
Tamponu seçtikten sonra
menüden image>adjustment>Desature'yi seçiyoruz
Bu işlem sonucu aracımızın tamponu renksiz hale getirmiş olduk.
- Resim Silinmiş.
İşte tamponu boyamaya geldi sıra gene menüden image>adjustment>variations'u seçiyoruz
- Resim Silinmiş.
Yeni bir ekran geliyor karşımıza buradan tampona vereceğimiz rengi seçiceğiz.
- Resim Silinmiş.
Ben more magenta yapmak istedim yani pembeye yakın nereden estiyse istediğiniz renke sürekli tıklıyosunuz üstte original bide current pick diye iki resim var current pick aracınızın oluşacak halini gösterir kontrolünüzü oradan yapabilirsiniz sonra ok deyin çıkın.
Tamam dedikten sonra şöyle bir ekran çıkıyor karşımıza işte bundan sonrası sabır ve dikkat gerektiriyor.
- Resim Silinmiş.
Tamponda boyalı olmaması gereken yerleri eraser tool ile siliyoruz.
- Resim Silinmiş.
Evet uzun uğraş sonucu boyalı olmaması gereken yerleri eraser tool ile sildim eraser tool ve zoom yardımıyla işlemi tamamladık sonuç altta.
- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt