Barzo

Herkese merhabalar. Şuan kafamda kararını verdiğim 2 adet marka model var birincisi kia sorento diğeri ise nissan qashqai arazi tipi olsun istiyorum ancak çoğunlukla şehir içi kullanacağım için bu iki model arasında gidip geliyorum ama tabiki önerilerinizede açığım. bütçe 50.000 TL ye kadar mevcut istediğim tarzda önerileriniz varsa başlık altına yazarsanız sevinirim ancak arazi olması şart değil otomobil önerilerinize de açığım :beer:

ps: bmw 120d çok tatlı değilmi sizcede :santa:

Qashqai annemde var, fena araba değil, ama alıcaksan 1.6 benzinli alma, kasayı çekmiyor. Sonra çok kafanı vurursun.

Biz dizel istemiştik, dizel yok diye benzinli aldık, şu an çok pişmanız. :)

Evde 3 araba var, ikisi 2.0 biri 1.6 (qashqai). En çok qashqai yakıyor en az bastığımız halde.

Takımı
Besiktas
Arazi tipi arabalar iyi hoşta yakıtın ırzına geçiyor.Tek önerim alırken yakıt tasarrufunu göz önünde bulundur :)

AmIMad

Bakalım be.
Volvo 1.6 s40 aldık 1 ay önce arabadan cok memnunum şehir içi biraz yakıyor fakat konfuru cok güzel ses sistemi inanılmaz derecede net extraloob'dan önerileri almıştım bende övdüler aldık memnunum

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Kia ve bmw önermem ama düşük kilometreli 2011+ qashqai dizel güzel bir tercih olabilir. Tabi 50.000'e bulunabilir mi ...

O fiyat aralığına bulabileceğin tek 120d 2005 model ve 200k km üstü olur ki şu bir gerçektir ki çok çok iyi bakıldığına emin olmadığın sürece(%1 ihtimal)
o km de ve 10 yılı geçmiş bir bmw alınmaz. Ne alabilirsine gelirsek bence yaşını da göz önünde bulundurursak skoda yeti çok uygun düşer sana hatta mümkünse manuelini al hem daha ucuz olur hem de dsg vs sıkıntılarla uğraşmazsın motor olarak da 1.2tsi veya 1.6tdi bak. İkinci seçenek olarak qashai alırsan kesinlikle 1.5dci al kafan rahat olur. Kia önermem başın ağrıyabilir benden demesi :)

Takımı
Besiktas
Bu mesaj Rebellen rumuzlu uyeden alinti yapildi
Rebellen demiş ki:
O fiyat aralığına bulabileceğin tek 120d 2005 model ve 200k km üstü olur ki şu bir gerçektir ki çok çok iyi bakıldığına emin olmadığın sürece(%1 ihtimal)
o km de ve 10 yılı geçmiş bir bmw alınmaz. Ne alabilirsine gelirsek bence yaşını da göz önünde bulundurursak skoda yeti çok uygun düşer sana hatta mümkünse manuelini al hem daha ucuz olur hem de dsg vs sıkıntılarla uğraşmazsın motor olarak da 1.2tsi veya 1.6tdi bak. İkinci seçenek olarak qashai alırsan kesinlikle 1.5dci al kafan rahat olur. Kia önermem başın ağrıyabilir benden demesi :)
120d dediğin araba zaten 2005-2006 model... daral: 120d motoru çok kuvvetli ve az yakıyor ama temizini bulmak için araman lazım zamanında bende çok bakmıştım bulabilirsen şahane araba.Dersenki eski araba sıkıntı ds4 bakabilirsin paran yeterse yetmesse ds3.Ben sevmiyorum ama megane coupeler hem az yakıyor hem iyi gidiyor sonra i30 belki kia ceed yada leon ama fiyatlar tavan olduğundan biraz zor...

Bu mesaj frityus rumuzlu uyeden alinti yapildi
frityus demiş ki:
Rebellen demiş ki:
120d dediğin araba zaten 2005-2006 model... daral: 120d motoru çok kuvvetli ve az yakıyor ama temizini bulmak için araman lazım zamanında bende çok bakmıştım bulabilirsen şahane araba.Dersenki eski araba sıkıntı ds4 bakabilirsin paran yeterse yetmesse ds3.Ben sevmiyorum ama megane coupeler hem az yakıyor hem iyi gidiyor sonra i30 belki kia ceed yada leon ama fiyatlar tavan olduğundan biraz zor...
Ben 2005 2006 dışında modelleri de var diye bir şey mi söyledim :?: Azıcık böyle düşünün okurken, bulabileceğin tek 120d 2005 model demişim zaten 2006 ların fiyatı arkadaşın istediği fiyattan fazla olduğu için :nod: Ayriyeten az yakıyor demişsin ds4 dizel onun yarısı kadar yakıyor :nod:

Takımı
Besiktas
Rebellen demiş ki:
frityus demiş ki:
Rebellen demiş ki:
Ben 2005 2006 dışında modelleri de var diye bir şey mi söyledim :?: Azıcık böyle düşünün okurken, bulabileceğin tek 120d 2005 model demişim zaten 2006 ların fiyatı arkadaşın istediği fiyattan fazla olduğu için :nod: Ayriyeten az yakıyor demişsin ds4 dizel onun yarısı kadar yakıyor :nod:
Evet ARKADAŞIM araba 2006da yok zaten 2006da satışı devam etti sadece burda çok bilmişlik yapmana uyuz oldum yoksa kimseyi kırma niyetim yok 2006dan kastığın şuysa ki öyleyse çok gülerim coupe modelleri ki onlarda 2006 değildir 2010a kadar bulabilirsin ve fiyatı 80.000 üzeri.1.20d performansına göre az yakan hatta performansa gerek yok normaldede az yakan bi araba...Okumayı öğrenicek biriside sensin ben 1.20d ile ds4 yakmasını kıyaslamadım ikisi içinde az yakan iyi arabalar olduğunu söyledim sen resimlerle devam et istersen summer3:

@frityus
Sen bence şaka yapıyor olmalısın, hatta sen bir sakasın sanırım. Coupe dan bahseden olmadı kendi kendine senaryo yazma. Sahibinden de 2006 göremeyince 2006 model yok ayağı falan ya ne zekisin sen öyle tebrik ederim al bu baya önceden ilana konulmuş bir 2006 model 120d http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... pasif-ilan
Ayrıca 2006 da yok ama 2006 da satışı devam etti nedir şunu arabadan anlamayan biri okusa bile bir tarafıyla güler kanka bizim şahin de 90 model 2011'de hala satışı devam ediyor :D Adam bmw yi bana öğretecek ya şaka gibi :) Performansına göre az yakar diye bir muhabbet geçmedi normalde az yakan bir araba ne demek ayrıca? Öyle mehmet abilerden bmw dizelleri az yakar laflarıyla gelme bana 120d dediğin araba arkadaşın baktığı fiyat aralığındaki en fazla yakan araba ki ds4 ün 2 katına yakın. Diyeceksin şimdi ikisini kıyaslamadım. Biz arkadaşa araba öneriyoruz 10 litre yakan bir(çok az yakan :D ) 120d yerine ds4 gibi (5-6lt) yakan arabalar almasını önerdik. Sen tv8 de otorite falan izle bence ordaki amcalardan güzel öğreniyorsun :D olmadı need for speed de pandül atarsın :wink1: Bu forumda birkaç tane araba konusunda bilgi sahibi olanlar var onlar kendini biliyor zaten belli de oluyor.

Takımı
Besiktas
@Rebellen
Güldürme kardeş beni ya 10 litre görmek işin şovu ki o beygir o güç farklı bi boyut performans yakıt ayrı bir konudur her zaman...Kalite üslub önemlidir fazla söze gerek yok arkdaş borusan yetkili satıcısı ya bmw öğreticem :)

frityus demiş ki:
@Rebellen
Güldürme kardeş beni ya 10 litre görmek işin şovu ki o beygir o güç farklı bi boyut performans yakıt ayrı bir konudur her zaman...Kalite üslub önemlidir fazla söze gerek yok arkdaş borusan yetkili satıcısı ya bmw öğreticem :)
Beni bilen bilir araba konusunda ki burda bilen bir kaç arkadaş var zaten. Son olarak şunu bırakıyorum sana ve kaçıyorum nasıl anlarsan anla artık. 2011 320d araç 120d den fabrika verisi olarak 1 litreye yakın az yakan bir araç. 37k km ortalaması bu. Performanslı kullanımda 9,7 litreyi gördü araç. Pistte tabiki 12-15 arası bile görülebilir,9,7 dediğim uzun yol performanslı kullanım 160-220 arası seyir ki bu emin ol yoğun istanbul trafiğinde de 8 8,5 civarı seyrediyor :coffee:

Bu da son bonus olsun o bakılan fabrika verilerinden ne kadar sapabildiğini göstermek istedim aynı uzun yol kullanımı 2015 E180

Takımı
Besiktas
Rebellen demiş ki:
frityus demiş ki:
@Rebellen
Beni bilen bilir araba konusunda ki burda bilen bir kaç arkadaş var zaten. Son olarak şunu bırakıyorum sana ve kaçıyorum nasıl anlarsan anla artık. 2011 320d araç 120d den fabrika verisi olarak 1 litreye yakın az yakan bir araç. 37k km ortalaması bu. Performanslı kullanımda 9,7 litreyi gördü araç. Pistte tabiki 12-15 arası bile görülebilir,9,7 dediğim uzun yol performanslı kullanım 160-220 arası seyir ki bu emin ol yoğun istanbul trafiğinde de 8 8,5 civarı seyrediyor :coffee:
İşte her şey değişebiliyor benim arkadaşta var 120d bursa gibi sabahları trafiğin istanbul gibi olduğu yerde ortalaması 7.0-2 arası değişiyor ki burda benim ilk attığım dil smilesi alınmaman gereken yerler olduğuna kanıttır borusan kardeş eyv mi?

Yukarı Alt