1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Apple 27 Ocak tarihli özel etkinliği


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.456
  Beğenilen Mesajlar:
  362
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  Apple 27 Ocak tarihli özel etkinliği için davetiyelerini yollamaya başladı


  [​IMG]

  Varlığı üzerinde birçok söylenti dolaşan ve bazı kaynaklara göre iSlate olarak isimlendirilecek yeni tablet bilgisayarı hakkında ser verip sır vermeyen Apple'ın, söz konusu cihazı bu yılın Ocak ayı sonlarına doğru lanse edeceği öngörülüyordu. Bu konudaki tahminler (kısmen de olsa) doğru çıktı ve Apple, 27 Ocak 2010 tarihinde düzenleyeceği özel bir etkinliğin davetiyelerini ABD'deki basın kuruluşlarına göndermeye başladı.

  Ars Technica'da konuyla ilgili çıkan habere göre Apple, 27 Ocak 2010 tarihinde, San Fransisco'daki Yerba Buena Sanat Merkezi'nde bir tanıtım etkinliği düzenleyecek. Etkinliğin duyurusunu yaptığı davetiyelerin üzerinde "En son eserimizi gelip görün" cümlesinden başka bir bilgi kullanmayan Apple, anlaşılan o ki yeni "eserinin" gizemini son güne kadar muhafaza ederek ilgiyi üst seviyede tutma çabasında.

  Etkinlik çerçevesinde tanıtılacağı tahmin edilen tablet bilgisayarın, firma tarafından daha çok Amazon'un Kindle e-kitap okuyucusuna rakip olarak konumlandırılacağı düşünülüyor. Hatırlanacağı üzere, Apple'ın geçtiğimiz senenin sonlarına doğru ABD'deki büyük yayınevlerine e-kitap yayın hakları konusunda cazip teklifler götürdüğü iddiası ortaya atılmıştı. Apple'ın tasarladığı tablet bilgisayarı öne çıkararak, Amazon'un neredeyse tek başına hüküm sürdüğü e-kitap sektöründe rekabet avantajı elde etmek istediği söyleniyor.


  [​IMG]
  Apple'ın 27 Ocak'ta düzenleyeceği etkinlik için hazırlanan davetiye