1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Anti-Trojan Elite 4.1.1 Released


 1. Style`

  Style` rank8

  Kayıt:
  1 Kasım 2008
  Mesajlar:
  132
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  7ympflz.jpg

  Anti-Trojan Elite 4.1.1 Released
  5,33 MB

  Tr..
  Anti Trojan Elite bir kötü niyetli yazılım kaldırma aracıdır. Malware olarak tabir edilen ve zarar verici kodlar ile yazılmış olan yazılımlar içerisinde trojanlarda bulunmaktadır. Türkçe ifadesiyle truva atı denilen bu zararlıları Anti Trojan Elite yazılımı sistem üzerinden silebilmektedir. Sisteminizdeki dosya, klasörler ya da kayıt defterindeki truva atlarını algıladıktan sonra, bu zararlıları sistemden temizleyebilmektedir.
  Yazılım gerçek zamanlı bir korumaya sahip olup, sistemde etkin biçimde çalışmakta ve zararlılar daha sisteme girmeden onları engelleyebilmektedir. Şu an 35000'in üzerinde truva atı, solucan ve keylogger zararlısını algılayabilmekte olan yazılım otomatik güncelleme özelliği ile hızlı biçimde bu sayıyı arttırmaktadır.
  İçerisindeki araçlar ile sistem güvenliği koruma konusunda da oldukça iyi durumdadır. Bu araçlar ile ağ bağlantılarını denetleyip, şüpheli bulduğu bağlantıları kesebilmektedir. Sistem üzerinde çalışmakta olan uygulamalardan yine şüpheli olanları sonlandırabilmektedir. Kayıt defterinde yapılan değişiklikleri izlemekte ve eğer sisteme zarar verecek olan bir değişiklik olmuşsa bunu onarabilmektedir.
  Oldukça iyi bir tarama bölümü olan yazılımla belirlediğiniz dosya ve klasörleri, sisteminizdeki bir sürücüyü, sabit diskinizin tümünü, kayıt defterini, çalışan uygulamaları taratabilirsiniz.

  Eng..
  Anti-Trojan Elite™ (ATE) is a malware remover, it can detect and clean malware in disk or memory. Malware is software designed specifically to damage or disrupt a system, such as a trojan horse, a spyware or a keylogger. ATE contains a Real-Time File Firewall, it monitor system and clean malwares immediately. It is also a system security tools, you can view and control processes and TCP/IP network connections.

  Anti Trojan Elite provide a real-time malware firewall for user, once a trojan or keylogger would been loaded, the ATE can detect, block and then clean it in time. The ATE can detect more than 35000 trojans, worms and keyloggers currently, and the number of malware ATE could clean is growing up very quickly, we collect world-wide malwares, user can using our auto live update feature to get the power to clean these new malwares in time.

  Anti Trojan Elite has some useful utilities especially. The network utility can been used to disconnect suspicious TCP connections; The process utility can been used to kill suspicious processes even the process has the system priviage, even it has the ability to unload suspicious modules in all processes; The registry repair utility can been used to repair registry altered by malware; The registry monitor utility can been used to repair any change of important registry keys and values with real time.

  THE REASONS CHOOSE ANTI TROJAN ELITE:
  • Real-time malware firewall, protecting user's computer in real-time.
  • Detecting and cleaning binded malware, doesn't hurt normal file and clean the malware.
  • Detecting and cleaning no process malware, some malware don't have a EXE file, they are only some DLL files and running as some threads in other process, ATE can detect and clean this type of malware even it's running.
  • Free tools. View the information of Tcp/Ip states and processes informations.

  FEATURES:
  • Disk and memory scan supported.
  • Real-time malware firewall.
  • Compressed files (RAR ZIP CAB) scan supported.
  • Backup module: Backup trojan files before killing.
  • Network Manager. View the tcp/udp states and the processes they belonged to. User can disconnect any tcp connection and stop the opposite process.
  • Process manager. View the processes and its DLL modules' information. User can terminate any process and unload any DLL module.
  • Internet Explorer and registry repair utility.
  • Updating online supported, and auto check updates when ATE starts.
  • Real-time registry monitor utility.  İndirmek İçin Tıkla