joysro

Kayıt
14 Mayıs 2007
Mesajlar
24.648
Beğeniler
0
Şehir
Eskişehir
geym
Antalya'ya OYAK Renault fireni: 77-76
Oyak Renault, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni 77-76 mağlup ederek, rakibinin 8 maçlık galibiyet serisine son verdi.
- Resim Silinmiş.
BEKO Basketbol Ligi’nin 23.haftasında oynanan karşılaşmada Oyak Renault, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni 77-76 mağlup etti.
Büyük çekişme içinde geçen mücadaleyi kazanan Oyak Renault, rakibinin 8 maçlık galibiyet serisine son verdi. Bursa temsilcisi ligdeki 8. maçını kazanarak kümede kalma yolunda önemli bir adım attı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ricardo Mars’ın elinden bulduğu basket ile başlayan karşılaşmada ev sahibi ekip Andre Wooldridge’in üçlük basketiyle rakibine karşılık verdi. Wooldridge’nin bu basketinin ardından Özgür Bıyık’ın turnike basketiyle Oyak Renault 5-3 öne geçerken, Antalya Büyükşehir Belediyesi yeniden Ricardo Marsh’ın elinden bulduğu basket ile skoru 5-5 yaptı. Karşılıklı kaydedilen bu sayıların ardından Richard Chaney ve John Randle ile üst üste sayılar bulan ev sahibi ekip ilk periyodun son 6 dakikasına 13-9’luk üstünlükle girdi. Bu dakikadan sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi etkili silahı Ricardo Mars’ın serbest atışlardan ve Jamon Lucas’ın sayılarıyla öne geçti ve bitime 4 dakika kala skoru 13-17’ye taşıdı. Bu dakikadan sonra etkili oyununu arttıran ev sahibi ekip Oyak Renault, bulduğu basketlerle farkı eritti ve karşılaşmanın ilk periyodu 24-24 beraberlikle sona erdi. Karşılaşmanın ikinci periyodunda ise etkili taraf konuk ekip Antalya Büyükşehir Belediyesi oldu. Özellikle Ricardo Marsh’ın sayılarıyla yeniden öne geçme fırsatı yakalayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, devam ettirdiği skor üstünlüğünü 2.periyodun sonuna kadar taşıdı ve maçın ilk yarısını 36-41 önde tamamladı.
Karşılaşmanın ikinci yarısına Wooldridge’nin etkili oyunu ile başlayan Oyak Renault bu oyuncu ile bulduğu sayılarla farkı yeniden eritmeyi başardı. Wooldridge’nin etkili oyununa Richard Chaney ve Özgür Bıyık’ın da katkı vermesiyle öne geçen Oyak Renault öne geçerek maçın üçüncü periyodunu 57-55 önde tamamladı.
Maçın final çeyreğine her iki takım da sert savunma anlayışı ile başlarken son periyot zevkli bir mücadeleye sahne oldu. Her iki takım da karşılıklı olarak sayılar kaydederken özellikle pota altında yaşanan mücadele kıyasıya geçti. Her iki ekip de dış atışlarla sayılar bulurken maçın son saniyelerine kadar devam eden mücadeleden galip ayrılan taraf 77-76’lık skorla ev sahibi Oyak Renault oldu.
OYAK RENAULT: 77 - ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ: 76
Salon: Bursa Atatürk Spor Salonu
Hakemler: Rüştü Nuran, Zafer Yılmaz, Kaan Büyükçil
OYAK Renault: Evren Büker 4 (2 ribaunt, 6 asist), Andre Wooldridge 24 (2 asist), Ömr Kahyaoğlu (2 asist), Richard Chaney 11 (10 ribaunt, 3 asist), Özgür Bıyık 15 (2 ribaunt), John Randle 6 (7 ribaunt), Nedim Dal 8, Alper Saruhan 9 (2 ribaunt, 3 asist)
Antalya Büyükşehir Belediyesi: Ricardo Marsh 26 (7 ribaunt, 2 asist), Nedim Yücel 1 (3 ribaunt), Can Akın 14 (9 ribaunt, 4 asist), Arda Urcu (1 ribaunt), Hadi Doğan, Kemal Bitim 1 (2 ribaunt), Marcus Douthit 11 (11 ribaunt, 2 asist), Uluğ Kaçaniku 2, Ersin Görkem 3 (3 ribaunt, 1 asist), Jamon Lucas 18 (4 ribaunt, 4 asist)
1. Periyot: 24-24
2. Periyot: 12-17
3. Periyot: 21-14
4. Periyot: 20-21
 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt