1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Antalya'da boru hattında patlama


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...
  Antalya'da petrol boru hattında henüz belirlenemeyen sebeple patlama meydana geldi.

  [​IMG]

  Antalya'nın merkez Kepez ilçesi Ünsal mahallesinde, akaryakıt boru hattında patlama meydana geldi.

  Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan, Ünsal mahallesinde, tarım ve yerleşim alanına yakın bölgeden geçen bir hatta, şiddetli bir patlamanın ardından yangın çıktığını bildirdi.

  Pehlivan, yangının boyutunun büyük olduğunu, çok sayıda ekiple alevlere müdahale ettiklerini söyledi.


  ALEVLER 20-25 METRE

  Olay yerine Ulaşan alevlerin 20-25 metre yüksekliğe ulaştığını ve gökyüzünü siyah bir duman tabakasının kapladığını bildirdiler.

  Bu arada, bölgedeki vatandaşlar güvenlik görevlilerince uzaklaştırıldı. Bölgede serası bulunan vatandaşlar, patlamanın hangi kuruma bağlı olduğunu bilmedikleri 4 kişilik bir ekibin bölgede sondaj çalışması yaptığı sırada meydana geldiğini öne sürdüler.


  NATO'YA AİT BORU İKİ YERDEN DELİNDİ

  Antalya Vali Yardımcısı Turan Eren, Antalya'daki akaryakıt boru hattında meydana gelen yangının, hızlı tren çalışması için sondaj yapılırken meydana geldiğini bildirdi.

  Vali Yardımcısı Turan Eren yaptığı açıklamada, “İlk bilgiye göre, hızlı tren yolu ile ilgili sondaj yapan firma çalışanları NATO'ya ait boruyu iki yerden deliyor. Ondan sonra yangın çıkıyor” dedi. Yangının söndürülmesi için bütün imkanları seferber ettiklerini kaydeden Eren, şu bilgileri verdi:

  “Patlama meydana gelmemiş ama yangın var. Alevlere köpük sıkılıyor. Yangını söndürmek için itfaiyeden 22 araç bölgede çalışıyor. Bir yandan da NATO yetkililerine yakıtın kesilmesi söylendi. Onlar da yakıtı kesti. Kısa sürede sonuç alacağımızı tahmin ediyoruz. İnşallah patlama meydana gelmez.”

  Vali Yardımcısı Eren, boru hattında askeri uçaklar için yakıt pompalandığını kaydetti.