1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Anonymous'tan Türkiye'ye uyarı


 1. akherons

  akherons rank8

  Kayıt:
  23 Ocak 2011
  Mesajlar:
  309
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  22 Ağustos'ta devreye girecek olan internet filtreleri, dünyanın tüm hackerlarını harekete geçirdi. İşte Anonymous'un Türkiye tehdidi


  İnternet sansürüyle Türkiye'nin temel hakkı ihlal ettiğini söyleyen Anonymous (Anonim) "Sansür uygulayan kurumlara karşı harekete geçeceğiz" dedi.

  Tüm dünyadan isimsiz üyelerden oluşan siber protesto ekibi Anonymous (Anonim), 22 Ağustos'ta Türkiye'de uygulanmaya başlayacak olan 'filtre' ile ilgili olarak hükümeti uyardı.

  TWİTTER BU KONUYU KONUŞUYOR

  Filtenin kullanıcıların tüm aktivitelerini kayıt altına alacağını söyleyen grup, bunun sansürü üst seviyeye çıkaracağını öne sürerek bu duruma karşı tepkisiz kalmayacağını ve sansürü uygulayan kurumlara karşı harekete geçeceğini duyurdu.

  Ali Ergül'ün ntvmsbc'de yayımlanan haberine göre gruba ait anonnews.org sitesinde de yer alan tehdit doğrulandı. Eylem şu anda Twitter'da da #operationturkey hashtagi (etiketi) altında konuşuluyor.

  MERHABA TÜRKİYE

  Grup internette yayınladığı "Merhaba Türkiye" diye başlayan ve İngilizce devam eden uyarısında şunları söylüyor:

  "Merhaba Türkiye,

  Son yıllarda, Türkiye hükümetinin internet üzerindeki kontrolunun ne denli arttığına tanık olduk. binlerce websitesi ve blog engellenirken, aynı zamanda internet gazetecilerine karşı başlatılan yasal kovuşturmalar devam etmekte... Hükümet şimdi de 22 Ağustos'ta, internet kullanıcılarının tüm aktivitelerinin kayıt altına alınmasını mümkün haline getirecek olan yeni bir filtreleme sistemi uygulamaya koymak istiyor. Böylesi bir sistemin ne zaman ve nasıl uygulamaya konulacağı hâlâ muğlak olsa da, kesin olan şey hükümetin internet sansürünü bir üst seviyeye çıkardığıdır.

  Bu sansür uygulamaları mazur görülemez. Serbest bilgi akışına erişim ve katılım temel bir insan hakkıdır. Türkiye hükümeti bu temel hakkı ihlal ederken, Anonymous eylemsiz kalmayacaktır. sansürü engellemek için desteğimizi verecek, sansür uygulayan kurumlara karşı harekete geçeceğiz.

  Türkiye'de yüz binlerce insan internet sansürüne yönelik kararları protesto etti ancak AKP hükümeti insanların seslerini duymazlıktan geldi ve protestocuları polis şiddetiyle bastırdı.

  Bizler tüm internet vatandaşlarını, Türkiye hükümetini bu absürd politikalardan vazgeçmeye iterek konuşma özgürlüğünü desteklemeye çağırıyoruz. Serbest bilgi akışı engellenemez. Bilgi paylaşımı durdurulamaz. Korku eşiklerini aşarak bu temel haklarımızı savunmanın zamanıdır.

  Bizler 'anonim'iz.

  Bizler çoğunluğuz.

  Bağışlamayız.

  Unutmayız.

  Bizi bekleyin."

  ANONYMOUS KİMDİR?

  Anonymous grubu, WikiLeaks belgelerinin yayını sırasında kendiliğinden oluşan bir 'siber protesto" örgütü. Dünyanın pek çok yerinden demokrat hackerların katıldığı ağda belirgin bir hiyerarşi bulunmuyor. Gruba destek vermek isteyenler, ücretsiz bir botnet yazılımını indirerek bilgisayarlarını Anonymous saldırılarında birer nefer haline getirebiliyor. Şu anda Anonyomus botnetinde 50 bine yakın bilgisayar olduğu tahmin ediliyor.

  Grup, ilk büyük eylemlerini WikiLeaks'i zor durumda bırakmaya çalışan PayPal, Visa ve MasterCard gibi ödeme ve kredi kartı firmalarına karşı yürütmüştü. Aynı gerekçeyle Amazon ve bakanlıklar gibi pek çok siteye de saldıran grup, Tom Cruise ve Jon Travolta'nın üye olduğu Scientology tarikatına da uzun süredir saldırılar düzenliyor.

  Grup, internette dosya paylaşımını kısıtlayan ve pornografiyi engelleyen kişi ve kurumların internetteki tüm varlıklarını da sürekli bombalıyor.

  Grup manifestosunda, internetin serbest ve açık bir platform olması için çalıştıklarını ancak son yıllarda hükümetlerin internetteki özgürlükleri kısıtlamak için yoğun kampanya başlattıklarını belirtiliyor.

  Yüzlerini ve kimliklerini gizleyen Anonymous, son olarak Sony'ye yaptığı saldırıyla gündeme gelmişti.


  gündemi sarsar diye düşünüyorum..