Takımı
Besiktas
Bu mesaj BthnCvk rumuzlu uyeden alinti yapildi
BthnCvk demiş ki:
Kardeşim lafı nerden nereye çektin.Ben lafım ailenikn dağılmasına değil senin allah yardımcın olsun dememize laf atmandı.Herşey insanın kendi elinde demişsin ama öyle değil senin yaratanda canını alıcakta Allah.Hiçbişey senin elinde değil önce Allahtan izin isticeksn sonra elinden geleni yapıcaksın olay bu.

[ Mesaj mobilden gonderildi MobileDevice ] mobile
Hacım şuan güldürdün beni sen kendine hedef koyunca ve o hedefe ilerlediğinde elinden geleni yaparsan iyi sonucu alırsın(Yağtığın iş sonuçta kötü değil).Allahtan izin isteyeceksin iyi bişey yapmak için oda izin verecek öylemi orda saçmalamışsın.Allah senin ne için çabaladığını görür iyi veya kötü niyetli yapacağınıda bilir ona göre o yolda sana hayırlı olanı nasip eder ayrı bir iş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Bu mesaj Serj rumuzlu uyeden alinti yapildi
Serj demiş ki:
BthnCvk demiş ki:
Herşeyde bi hayır vardır olacağı varsa olur kimse bunun önüne geçemez.
karşıdan karşıya geçerken sağa sola bakma bir daha o zaman canım, ok?
Sen elinden geleni yapacaksın sonrasını Allaha bırakacaksın. Sağa sola bakıp yine de ölen insanlar var.

Serj demiş ki:
BthnCvk demiş ki:
Tevekkül nedir bilmiyorsun deveni sağlam kazığa bağla sonra gerisini Allah'a bırak yani tevekkül et.

Tevekkül'ün dini terim olarak anlamıysa, bir amaca ulaşmak için gerekli olan her türlü önlemi alarak; elinden gelen tüm gayreti gösterdikten sonra kalben Allah'a bağlanıp ona güvenmek, sonucu Allah'tan beklemek anlamına gelmektedir.

Bu mesaj BthnCvk rumuzlu uyeden alinti yapildi
BthnCvk demiş ki:
Serj demiş ki:
BthnCvk demiş ki:
Adamın konusunu kirletmeye gerek yok sana cevabım İslamın Şartlarını ezberler ve "Kaza ve kaderin allahtan olduğu" maddesini öğren sana burda din dersi vericek değilim önce konuşmayı öğren öyle gel.

[ Mesaj mobilden gonderildi MobileDevice ] mobile
senin dinini senden daha iyi biliyorum dostum merak etme.

ayrıca;

ayrıca karşıdan karşıya geçerken etrafa bakınmaya devam et. bazen(?) sizi inancınız ve duanız kurtarmaz.

yeterince adamın konusunu kirlettik. ben yol aldım, görüşürüz

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt