Kayıt
28 Temmuz 2007
Mesajlar
78
Beğeniler
0
Şehir
Somali
Akşam annemle babam televizyon seyrediyorlardı.
Annem, "Geç oldu," dedi, "zaten yorgunum, ben yatıyorum."
Annem kalktı, mutfağa gitti. Çerez-meyve tabaklarını çalkaladı kaldırdı. Sabaha hazır olsun diye çaydanlığı doldurdu, demliğe çay koydu. Şekerliğe baktı, dibinde az kalmış, üstüne ekledi.Kahvaltı için buzluktan ekmek çıkardı, akşam yemeği için çözülsün diye de eti aşağıya koydu.Kahvaltı masasını hazırlamak için masanın üstündekileri topladı.Telefonu şarja koydu, telefon defterini kapatıp yerine koydu.
Sonra çamaşır makinesinden ıslak çamaşırları çıkarıp astı ve makineyi tekrar doldurdu.Banyodaki çöp sepetini boşalttı. Islak bir havluyu kurusun diye
duş perdesinin borusuna astı. Bir gömlek ütüledi, kopuk düğmesini
dikti. Çiçekleri suladı. Esneyerek gerindi ve yatak odasının yolunu tuttu.
Çalışma masasının yanından ge çerken durdu, öğretmene tezkere
yazdı, okul gezisi için para sayıp ayırdı, eğildi, sandalyenin altına girmiş ders kitabını aldı, masanın üstüne koydu. Kek tarifleri defterini çıkardı, arkadaşına söz verdi ği tarifi bir kağıda yazdı, çantasına koydu.Bakkaldan alınacakları not etti, notu da çantasına koydu.sonra gitti, 3'ü 1 arada temizleme losyonuyla yüzünü yıkadı, dişlerini fır çaladı. Gece kremini ve kırışık önleyici nemlendiricisini sürdü.Tırnaklarına baktı, törpüledi. İçeriden "sen yatmaya gitmemiş miydin" diye seslenen babama "şimdi gidiyorum" deyip köpeğin su kabını doldurdu. Kapıları pencereleri kontrol etti, holdeki lambayı yaktı.Kardeşimin odasına gitti, oğlan uyumuş,lambasını s öndürdü, bilgisayarını kapattı, gömleğini astı, yerdeki kirli çorapları toplayıp sepete attı. Bana geldi,"haydi yat artık, biraz da yarın çalışırsın," dedi.Kendi odasına gitti, saati kurdu, ertesi gün giyeceklerini hazırladı.6 maddelik acil işler listesine 3 madde daha ekledi. Kendi kendine iyi geceler diledi, hayallerinin ger çekleştiğini gözünün önüne getirdi. İşte o sırada babam televizyonu kapattı, dişini fırçaladı, pijamasını giydi, ortaya öylece bir "ben yatıyorum" dedi ve gitti yattı.
 

Jigsaw

Aileden
Kayıt
13 Mayıs 2007
Mesajlar
8.653
Beğeniler
0
Şehir
Istanbul
Bu ne yaw Hizmetçilerimizi mi niçin çok severiz koyaydın. Anneni sen bunun için mi seviyosun yani? Anne koşulsuz sever ~ sevilir.
 
Yukarı Alt