1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Ankaraspor'a son darbe


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  Ankaraspor'a son darbe
  Futbol Federasyonu, Ankaraspor ve Ankaragücü kulüplerine verdiği 3 günlük sürenin dolması üzerine beklenen kararını açıkladı. Federasyon, Ankaragücü'nü tedbirsiz, Ankaraspor'u ise tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na sevk etti. Bu durumda Ankaraspor yarın oynaması gereken Kayserispor maçına çıkamayacak.

  [​IMG]

  Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından MKE Ankaragücü ve Ankaraspor A.Ş. kulüplerine verilen 3 günlük sürenin bitmesini takiben, söz konusu kulüpler TFF Hukuk Kurulu tarafından futbol disiplin talimatı hükümleri gereğince Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

  Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklama şöyle;

  Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından MKE Ankaragücü ve Ankaraspor A.Ş. kulüplerine verilen 3 günlük sürenin bitmesini takiben, söz konusu kulüpler TFF Hukuk Kurulu tarafından Futbol Disiplin Talimatı hükümleri gereğince Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.
  Hukuk Kurulu; Ankaraspor A.Ş. Kulübü ve Başkanı Ruhi Kurnaz'ı, MKE Ankaragücü Kulübü ve Başkanı Ahmet Gökçek'i ve 30 Ağustos'ta yapılan MKE Ankaragücü Genel Kurulu'nda yeni yönetim kurulu üyesi olarak görev alan 15 yöneticiyi PFDK'ya sevk etti.
  Hukuk Kurulu, Ankaraspor A.Ş.'yi, adil oyun düzeninin sağlanabilmesi amacıyla 11.09.2009 tarihinden itibaren başlamak üzere müsabakalarını oynamamasına ilişkin tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk etti.​