1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Ankaraspor çıkacak kararı bekliyor


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Ankaraspor çıkacak kararı bekliyor
  Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilen Ankaraspor Başkanı Ruhi Kurnaz, tahkim kurulunun kararını beklediklerini söyledi.

  Ankaraspor Kulübü Başkanı Ruhi Kurnaz, Futbol Federasyonu'nun Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) ve ardından Tahkim Kurulu'ndan çıkacak kararı beklediklerini söyledi.
  Ruhi Kurnaz, yaptığı açıklamada, Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmelerinin ardından, buradan çıkacak kararı Tahkim Kurulu'na taşıyacaklarını kaydetti.
  Tahkim Kurulu'nun kararına göre hukukçuların işlem yapacağını dile getiren Kurnaz, ''Bununla ilgili olarak yabancı bir hukukçuya konuyu verdik. Federasyonun kurullarından çıkacak karara göre işlem yapılacak'' dedi.
  Ankaraspor'un bir anonim şirket olduğunu anımsatan Kurnaz, takımın satılmasına da sıcak baktıklarını dile getirdi.
  İyi bir teklif olması durumunda takımı satabileceklerini kaydeden Kurnaz, ''Federasyonun prosedürlerini uygulayabilecek birileri olursa satabiliriz.Turkcell Süper Lig'de takımı olmayan bir kent veya olan kent fark etmez. Takımın satılmasıyla ilgili görüşmelerimiz var. Ancak biz henüz şirketin mali açıdan değerini çıkarmadık. Ayrıca alacak kişi sadece futbolcu olarak mı değerlendirecek ya da şirket olarak mı alacak buna bakmamız gerekiyor'' diye konuştu.​