1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

"Ankara'nın şampiyonluğa ihtiyacı var"


 1. addIcFb

  addIcFb Aileden

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  5.215
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  Okul
  Türk Telekom Antrenörü Ercüment Sunter, basketbolda Ankara'nın lig şampiyonluğuna ihtiyacı olduğunu ve bunun için bu sezon şampiyon olmak istediklerini söylerken, "Ayrıca Avrupa'da da başarılı olacağımıza inanıyorum" dedi!

  ercumnetsunter01.jpg

  TED Ankara Koleji tarafından, İncek yerleşkesinde, ''Türkiye ve Ankara basketbolunda Kolejliler'' konulu söyleşi düzenlendi. Söyleşiye kolej mezunlarından Türk Telekom Antrenörü Ercüment Sunter, CASA TED Ankara Kolejliler Antrenörü Haydar Ateş, Türk Telekom sporcuları Serkan Erdoğan ile aynı zamanda kolej öğrencisi de olan Pertev Özgüner, CASA TED Ankara Kolejliler basketbolcuları Ziya Yarkan ile Kaan Maraş katıldı.

  Ercüment Sunter, bu yıl Türkiye ve Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı kazandıklarını belirterek, ''Ankara'nın lig şampiyonluğuna ihtiyacı var. Bu yıl bunu gidermek istiyoruz. Ayrıca Avrupa'da da başarılı olacağımıza inanıyorum'' dedi.

  Kardeşlik ve desteğin sporun amaçları arasında yer aldığını ifade eden Sunter, ''Sahada kazanmak için mücadele ederiz. Ama maç bitince dostluğumuz her zaman devam eder'' diye konuştu.

  CASA TED Ankara Kolejliler Antrenörü Haydar Ateş ise bu yıl genç bir kadro oluşturduklarını ve bunları piyasaya kazandırmaya çalıştıklarını söyledi.

  Ekibin henüz tecrübesiz olduğunu belirten Ateş, ''Amacımız ligde kalmak ve play-off oynamak. Bu sadece sporcuların gayretiyle olmaz. Sizleri de maçlarımızda salonda görmek istiyoruz'' dedi.

  Basketbolculardan Serkan Erdoğan ise spora 7 yaşında başladığını ve uzun yıllar çalıştığını belirterek, ''Sporun doğasında disiplin vardır. Sporcu hayatını disipline ettiğinde başarı gelir. Bu sene hedeflerimiz var ve CASA TED Ankara Kolejliler maçını da kazanmak istiyoruz'' diye konuştu.

  İspanya'nın TAU Ceramica takımından neden Türkiye'ye döndüğü yönündeki soruyu ise Serkan, ''İspanya'dan döndüğüm için pişman değilim. Dönmem için özel sebeplerim vardı. Öyle bir fırsat olursa tekrar değerlendiririm'' diye yanıtladı.

  Basketbolcu Ziya Yarkan da kendini geliştirmek için çok çalıştığını ve büyük başarılar yaşamak istediğini söyledi. Kaan Maraş ise geçen yıl takımda az görev aldığını, bu yıl daha çok çalışıp takıma katkı sağlamak istediğini kaydetti.

  TED Koleji öğrencisi ve Türk Telekom basketbolcusu Pertev Özgüner ise bu yılın yeni bir başlangıç olduğunu dile getirerek, ''Bu sene Türk Telekom'a transfer oldum. 5 yıllık kontratım var. Çok çalışıp iyi yerlere gelmek istiyorum'' dedi.

  Söyleşinin ardından okul müdürü Aydın Ünal, katılımcılara okul dönemi kimliklerinden oluşan hediyeler verdi.