TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
Nicolas Anelka, pazar günü oynanacak maç öncesinde çarpıcı açıklamalar yaptı.

- Resim Silinmiş.
Nicolas Anelka, 11 yıldır ikinci kez zaferin tadını çıkarmak için bekliyor. En büyük hedefinin Premier Lig'de şampiyon olmak olduğunu söyleyen Anelka, 2005 yılında Türkiye'de oynamış ve Fenerbahçe ile lig şampiyonluğunu yaşamıştı. Bir çok takımda çeşitli şampiyonluklar yaşayan tecrübeli futbolcu, 11 yıl önce kariyerinin ilk yıllarında tattığı zaferi yeniden yaşamak istiyor.

Geçtiğimiz yıl Chelsea'ya transfer olan Anelka, 1998 yılında Arsenal için oynuyordu. La Liga ve Şampiyonlar liginde şampiyonlukları tadan ünlü futbolcu uzun süredir büyük bir zaferi yeniden tadmak için bekliyor.

İngiliz gazetesi The Sun'a röportaj veren Anelka, 'Dünyanın en büyük takımlarından birinde oynadığımı biliyorum. 11 yıl önce futbola yeni başladığımda böyle bir başarı elde ettim. İkinci kez İngiltere'ye böyle bir zaferi kazandırmak için bekledim" diye konuştu.

Oyununda bir takım değişliklere gittini belirten futbolcu, "Tecrübeli bir futbolcuysanız sahada ne yapmanız gerektiğini daha iyi biliyorsunuz. Bu nedenle oyunumu biraz değiştirdim. Forvet olarak oynadım yıllarca. Şu anda hala forvetim. Solda da sağda da ya da orta sahada oynayabilirim. Oyunumu ve mantelitemi biraz değiştirdim. Arsenal'de oynadığımda 18, 19, 20 yaşlarındaydım. Şu anda 30 yaşındayım ve tecrübeli bir oyuncuyum. Güçlü bir takımız. Geçen sezon herşey benim için yeniydi şimdi burada olmaktan ve oynadığım futboldan son derece mutluyum. Ancelotti için farklı skorlar elde edebileceğimi düşünüyorum. Ne istediğimizi ve nasıl futbol oynamamız gerektiğini biliyoruz."

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt