1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Android'i iPhone'a tercih etmek için 5 neden


 1. Quensis

  Quensis olduser

  Kayıt:
  27 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.427
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  In Dem Kampus

  Henüz Android destekli telefonların ne zaman piyasada olacağı beli değil. Google'ın yeni platformunun artmakta olan iPhone kullanımı üzerinde nasıl bir etkisi olacağını da kestirmek zor.

  Android konusunda henüz iPhone kadar büyük olay yaratılmamış olsa da heyecanlanmak için birçok sebep var. Görünüşe göre Android'in işletim sistemi iPhone'un son sürümünden çok daha fazla fonskiyona sahip.

  İşte sevdiğinize iPhone yerine Android destekli bir telefon almak için beş neden...

  1. Modern smartphone'ların çoğunda çalışabilecek
  iPhone'u sadece belirli operatörler destekliyorken, Android birçok telefon operatörü ile kullanılabilecek. NTT DoCoMo, Sprint NExtel, T-Mobile ve daha birçok operatör Android'i destekleyeceğini açıkladı. Ayrıca Android 'in birçok marka cep telefonunda çalışması mümkün olacak - HTC, LG, Motorola ve Samsung şimdiden projeyi destekleyen üreticilerden.

  2. Açık kaynak yazılım
  Apache lisansı altında her programcı Android kodunu alıp istediği gibi değiştirebilir ve kendi versiyonunu hazırlayabilir.

  3. Google ürünlerini destekliyor
  Android'in son tanıtımında, telefonun pusulasının Google Maps ile ne kadar rahatça entegre olduğunu gördük. Eminiz birçok Google yazılımını bu sistemde kolayca çalıştırmak mümkün olacak.

  4. Yazılımcılar daha çok kontrole sahip olacak
  iPhone kullanıcısını birçok konuda kısıtlıyor - örneğin başka bir web tarayıcısı kullanmak mümkün değil. Android'in yazılım arayüzü aklınıza gelebilecek her türlü fonskiyona sahip uygulamalar yazmanıza olanak veriyor.

  5. Android sayesinde operatör değiştirmek kolaylaşabilir
  iPhone da dahil olmak üzere Amerika'daki birçok cep telefonunda bir operatörle antlaşma yaptıktan sonra başka bir operatörün SIM kartını kullanmak mümkün değil. Bu kilidi açabilen çeşitli yazılımlar mevcut fakat uğraş gerektiriyorlar ve genellikle telefon operatörlüyle yapılan kontrata aykırı. Android'in kilitsiz işletim sistemi telefon operatörü değiştirme konusunda yeni olasılıklar üretebilecek potansiyele sahip.
   
 2. belirsizzzzz

  belirsizzzzz Aileden

  Kayıt:
  21 Aralık 2007
  Mesajlar:
  7.584
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  CeyRRANNCI
  Şehir:
  Tokyo /Y.t

  ı ıgh beni ikna edemediler.