1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Android yine erteleniyor


 1. Leader

  Leader rank8

  Kayıt:
  18 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  4.876
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  [​IMG]
  Android yüklü bir cep telefonunun piyasaya çıkışının yine gecikeceğini sizlere duyurmak için "Yeni Haber" butonuna basmak kendi içinde bir çelişki sevgili okurlar. Çünkü, esasen şubat ayında piyasada olması gereken Android'in çıkışı bir değil, iki değil, tam üçüncü kez ertelenmiş olacak. Neyse efendim, şimdi haberler:

  Bir piyasa analistinin iddiasına göre Google'ın mobil işletim sistemi Android'i kullanacak olan HTC marka cep telefonlarının piyasaya çıkışı, 2008 sonlarından 2009'un ilk aylarına kaymakta. Sebep ise, HTC'nin, Google'ın telefonlarda bulunmasını talep ettiği özelliklere uyum sağlamakta zorlanması. HTC de buna karşılık cep telefonlarının tutup tutmayacağı belli olmadığı için Google'a mümkün olabilecek en ufak kâr payını verme peşinde.

  Aynı analist, geliştiricilerin Android'den uzaklaşarak iPhone, Windows Mobile ve Symbian gibi tanınmış platformlara kaydığını da iddia ediyor. HTC temsilcilerinin bu iddiaya cevabı ise "Yok öyle bir şey, uğraşıp duruyoruz işte," şeklinde geldi. Analistlerin Android konusunda desteksiz atmaya bayıldıklarını düşünecek olursak, kış aylarını bekleyip görmemiz gerekiyor.