joysro

game12
Kayıt
20 Şubat 2009
Mesajlar
1.346
Beğeniler
0
Şehir
suz
jado
Merhaba Arkadaşlar Birkaç Gün Önce Arkadaşımın Bilgisayarına Bulaşan bu virüs pc deki tüm exe ve rar dosyaları ile kendini birleştiriyor ve usb belleklere bulaşıyor regedit vs ms-dos açılmıyor görev yöneticisi açılmıyor.

+ Virüs'ün pc nize bulaşmasından sonra hiç bir anti-virüs yüklüyemiyorsunuz.
+ D: ve C: yerel disklerinize giremiyorsunuz önünüze gözat geliyor.

Eğer Bu Virüsü Yemek istemiyorsanız veya kurtulmak istiyorsanız size combofix'i öneririm nette duymuşsunuzdur belki bu tür macro virüslerini temizlemede en iyi programlardan biridir.

Açıklama;ComboFix programı sUBs tarafından geliştirilmiş ve bilgisayarınızda bilinen zararlı yazılımları (malware) tarayarak bulduklarını otomatik olarak sisteminizden temizleyen güçlü bir güvenlik uygulamasıdır. USB belleklerde taşınarak bilgisayarlara bulaşan yaygın zararlı yazılımlardan olan amvo.exe, kavo.exe ve buna benzer diğer popüler ve yaygın malware, spyware ve trojanları bilgisayarınızdan silmek için kullanabileceğiniz ComboFix uygulaması bir uzman tarafından tavsiye edilmedikçe veya kullanılmadıkça sisteminizin normal çalışmasında değişikliklere yol açabilir.

Programı çalıştırmadan önce mevcut bilgisayar korumasında kullandığınız antivirüs koruma yazılımlarınızı geçici bir süreliğine devre dışı bırakıp, daha sonra ComboFix'i çalıştırarak taramayı gerçekleştirmeniz daha sağlıklı ve güvenli olacaktır. Bulunan zararlı yazılımlar size gösterilip, bilgisayarınızdan otomatik olarak kaldırılacaktır.

Önemli! ComboFix ile sizi rahatsız eden ve bilgisayar başlangıcında Autorun olarak devreye giren zararlı yazılımlar, casus programlar, reklam yazılımları ve truva atlarını sisteminizden hızlı, kolay ve etkin bir şekilde bilgisayarınızdan silebilir ve kaldırabilirsiniz. Fakat programı kullanırken ComboFix'in güçlü ve etkin bir temizleme aracı olduğunun bilincinde olarak bu güvenlik uygulamasını dikkatli bir şekilde kullanmanızı öneririz. Aksi takdirde üreticininde yaptığı uyarı dahilinde bilgisayarınızın normal çalışmasında, işleyişinde değişikliklere yol açabilirsiniz.
Optimizer Programı olduğu için bazı antiler uyarı verebilir gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.Combofix Download;


Link: http://maccaferriforums.com/combofix.exe
Alternatif: http://www.2shared.com/file/12048441/2e9940a3/combofix.html

Not: Linüx ve Pardus Desteklememektedir.İyi Günler.
 
Yukarı Alt