1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Amerika'nın savaş böcekleri


 1. Quensis

  Quensis olduser

  Kayıt:
  27 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.427
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  In Dem Kampus
  BAE Systems, Amerikan ordusunun sponsorluğunda savaş alanında askerlerin can güvenliğini tehlikeye atmadan bilgi toplamaları için ufak robotlar geliştiriyor.

  Savaş dendiğinde bile zaten insan bir huzursuz oluyor. Şimdi bu da yetmezmiş gibi bazı bilim adamları savaş alanına böcekleri ve sürüngenleri de sokmayı planlıyor.

  [​IMG]


  BAE Systems, örümcek, bözcek ve yılanlardan oluşan ufak bir robot ordusunu savaş alanında bilgi toplamaları amacıyla geliştiriyor. Bu araştırma Amerikan ordusu tarafından 38 milyon dolarla destekleniyor.

  Belli ki Amerika askerlerinin savaş alanında kalması için elinden geleni yapıyor. Çünkü bu robotlar Amerikan ordusunun savaştaki gözü ve kulağı olacak.


  [​IMG]


  Amerikan ordusuyla bu tip antlaşmalar yapan tek firma BAE Systems değil. Roomba ve Scooba gibi ev temizlik robotlarını yapan iRobot da geçen sene Amerikan ordusuyla; 13 kg kaldırabilen,merdiven çıkabilen, taş, kaya, kar ve çamurda ilerleyebilen robotlar için antlaşmıştı.

  Tüm bu savaş için hazırlanan teknolojik cihazlar, robotlar ve antlaşmalar gözönüne alınırsa Amerika’nın önümüzdeki senelerde de rahat durmayacağı belli…
   
 2. BlackMarshall

  BlackMarshall rank8

  Kayıt:
  11 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  2.169
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Uluslararası Lojistik-Kargo
  bu türkiyede bulunan kene lerin genetiği ile oynayıp saldırgan ve öldürü hale getirdiler.Sonra üstümüze saldılar.Yakında tüm ülkelere bu gibi haşereleri yollayacaklar!!