1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

AMD'nin ACC Teknolojisini Nvidia'nın Yonga Setleri de Destek


 1. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-

  - Resim Silinmiş.​

  Geçtiğimiz günlerde 790GX yonga seti ile birlikte yeni güney köprüsü SB750'yi de duyuran AMD'nin en önemli silahlarından biri de hiç süphe yok ki kısaca ACC olarak tanımlanan Advanced Clock Calibration teknolojisi. SB750 köprüsü ile lanse edilen bu teknoloji ile yonga AMD'nin Phenom işlemcileri üzerinde yer alan ve kullanılmayan 6 adet pin ile haberleşerek hız aşırtma potansiyelinin geliştirilmesini sağlıyor.

  Nvidia'nın gün ışığına çıkan yeni bir sunum dosyasına göre, firmanın yonga setleri de bu teknolojiyi destekleyecek. Mevcut bilgilere göre Nvidia'nın MCP72/78 serisi yonga setlerini kullanan anakartlar bazı modifikasyonlar ile ACC teknolojisini destekleyebilecek. Zira an itibariyle pazarda satılmakta olan MCP72 ve 78 yonga setli anakartlar bu teknolojiyi desteklemiyorlar.

  Ayrıca Nvidia'nın sunum dosyası ACC teknolojisinin çalışma prensibine de ışık tutuyor. Nvidia'ya göre, yeni teknoloji JTAG arabirimini kullanıyor sistemi yeniden başlatmadan saat hızlarını ayarlıyor. Öte yandan JTAG'ın işlemci testi için kullanılan bir endüstri standardı olduğu da ifade ediliyor.

  Bakalım AMD ve Nvidia yonga setlerinin ACC teknolojisi üzerinden hız aşırtma düellosu kimin lehine sonuçlanacak bunu 1 Eylül'den itibaren görmeye başlayacağız.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017