1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

AMD'nin 45nm Phenom İşlemcileri için Yol Haritası Belirdi


 1. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-

  - Resim Silinmiş.​

  Geçtiğimiz günlerde X-Bit Labs sitesi AMD'nin 45nm Phenom işlemcilerini yılın son çeyreği yerine önümüzdeki Ocak ayında duyuracağını iddia etmişti. Fakat gün ışığına çıkan yeni bir döküman AMD'nin önümüzdeki aylarda en az 2 yeni 45nm Phenom işlemcisini kullanıma sunacağını ve 208 yılı defterini o şekilde kapatacağını işraret ediyor.

  Gün ışığına çıkan yeni yol haritası AMD'nin takip edeceği strateji hakkında da bazı ipuçları veriyor. Zira firma 45nm üretim sürecine yüksek saat hızına sahip olan modeller ile geçiş yapacak ve daha düşüh frekansa sahip dolayısıyla daha uygun fiyatlı modelleri ise gelecek yıl içerisinde kullanıma sunacak.

  AMD'nin resmi dökümanına göre firmanın bu sene içerisinde kullanıma sunacağı modellerden birinin saat hızı 2.8GHz veya üzerinde diğer model ise 2.6-2.8GHz aralığında olacak gibi görünüyor. 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanmakta olan soket AM2+ formundaki işlemcilerin ısıl güç tasarımlarının 125 watt olacağı belirtiliyor.

  DDR2 bellek desteği ile gelecek olan işlemcileri takiben AMD, 45nm üretim teknolojisiyle hazırladığı diğer işlemcileri gelecek yıl ile birlikte duyurmaya devam edecek. Soket AM3 formuna da geçiş yapacak olan firma bu sayede resmi olarak DDR3 belleklere de "merhaba" diyecek.

  Yine gelecek yıl içerisinde 45nm üretim teknolosiyle hazırlanan, 95 watt'lık ısıl güç tasarımına sahip modelleri duyuracak olan AMD, Probus kod adlı L3 bellek birimine sahip olmayan dört çekirdekli işlemcileri, Rana kod adlı 3 çekirdekli 45nm işlemciler ve Regor kod adlı yine 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan çift çekirdekli işlemcileri de pazara sunacak.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017