1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

AMD'nin 45nm Phenom İşlemcileri 2009'a mı Ertelendi


 1. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-
  - Resim Silinmiş.​

  AMD'nin uzun süredir üzerinde çalıştığı 45nm üretim teknolojisine sahip Deneb kod adlı yeni Phenom işlemciler, için yeni bir iddia ortaya atıldı. Yılın son çeyreği içerisinde lanse edilmesi beklenen 45nm Phenom işlemcilerinin gelecek yıla kaldığı, hatta 8 Ocak'ta yani Las Vegas'ta gerçekleştirilecek olan Tüketici Elektroniği Fuarının ilk günü anons edilecekleri söyleniyor.

  AMD'nin yeni üretim teknolojisinin sağlayacağı avantajlara paralel olarak 45nm Phenom işlemcilerdaha yüksek bellek miktarı ki 3. seviye ön bellek kapasitesi 2MB'dan 6MB'a çıkıyor ayrıca saat hızlarının daha yüksek seviyeye ulaşması ve aynı saat hızında mevcut modellere göre mimaride yapıacak bazı gücellemeler ile daha yüksek performans sunacakları bildiriliyor.

  Kullanıma sunulacak ilk 45nm Phenom işlemcilerinin 2.8GHz ile 3GHz arasında olabileceği ayrıca işlemcilerdeki bellek kontrolcüsünün hem DDR2 hemde DDR3 desteği sunacağı ve işlemcilerin soket AM2+ formunda hazırlanacakları ifade ediliyor. Öte yandan iddiaya göre 45nm üretim teknolojisinin güç tüketimini düşürme noktasında AMD'ye beklenen katkıyı yapamayabileceği konuşuluyor.

  X-Bit Labs'ın bildirdiğine göre AMD'nin kullanıma sunulacak 45nm Phenom X4 işlemcilerinin ısıl güç tasarımları 125 watt seviyesinde olabilir ki bilidniği üzere firmanın 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan mevcut modellerinin TDP seviyesi de hemen hemen aynı seviyede yer alıyor. Watt başında düşen performansta daha başarılı olması beklenen 45nm Phenom işlemcileri için bizim duyumlarımızsa işlemcilerin Ekim- Kasım ayları arasında çıkacağı üzerine.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017