1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

AMD ve INTEL barıştı!


 1. Tequilla

  Tequilla Bilgiliyim

  Kayıt:
  14 Şubat 2009
  Mesajlar:
  1.788
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  un Ne Oldugu Beni İlgilendirmez.-.-`
  Aralarındaki anlaşmazlık son zamanlarda yargıya da taşınan ezeli rakipler ortak bir duyuru yaparak resmi olarak barıştıklarını duyurdular.
  Az önce bütün dünyaya aynı anda yapılan bir duyuru ile birlikte AMD ve INTEL aralarındaki bütün anlaşmazlıkarı geride bırakıp, açılan bütün davalardan vazgeçerek bir barış anlaşması imzaladıklarını duyurdular. Bu anlaşma çerçevesine en son açılmış olan patent davaları da düşmüş olacak.

  İki firma da artık birbirleriyle uğraşmak yerine bütün enerjilerini ürünlerini daha iyi hale getirmek için harcayacaklarını belirtip geçmişteki kötü ilişkilerin geride kaldığı şeklinde açıklamalarda bulundu.

  Anlaşma çerçevesinde eskiden açılmış bütün lisans ihlali davalarından vazgeçilerek 5 yıllık yeni bir çapraz lisans anlaşması imzalandı. Ayrıca Intel, AMD'ye 1.25 milyar dolar ödemeyi kabul etti. AMD bu ödeme karşılığında ABD'de açtığı bir davadan ve Japonya'da açtığı iki davadan vazgeçmeyi kabul etti. AMD ayrıca bütün dünya genelinde Intel'in haksız rekabet yaptığı ve illegal yollara başvurarak AMD'nin yolunu tıkadığı yönündeki beyanlarını da durduracak ve bu suçlamaları yinelemeyecek.

  Bilişim dünyasında oldukça ses getireceği şimdiden belli olan bu anlaşma ayrıca halka açık bir ortamda imzalanarak herkese duyurulacak.