1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

AMD Phenom X2 Piyasada


 1. Statuss

  Statuss Bilgiliyim

  Kayıt:
  25 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.174
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  the wrong place
  - Resim Silinmiş.
  Kuma kod adıyla anılan ve Türkçe konuşanlar arasında adı yanlış algılanmaya müsait olan çift çekirdekli Phenom işlemciler piyasada. Teknik özellikleri burada.

  Zamanında bizim de kötü esprilere kurban ettiğimiz Kuma kod adlı çift çekirdekli Phenom işlemciler nihayet piyasada. Önceleri çıkacak mı çıkmayacak mı şeklinde kararsız kalınan Phenom X2, bir süre de 65 nanometrede çıkmayacak 45 nanometre üretim süreci bekleniyor, şeklinde yorumlarla karşılandı. Fakat görünüşe göre AMD bu konudaki kararlılığını oldukça iyi şekilde ortaya koymuş: Phenom X2 raflarda yerini almaya başlıyor.

  Teknik Özellikler

  AMD Phenom X2 işlemciler beklenildiği üzere Phenom serisinin bütün soysal özelliklerini taşıyor. Doğal dört çekirdekten iki tanesi devre dışı bırakılmış durumda olsa da üçüncü seviye önbellek yerinde. Hem de 2 MB'lık büyüklüğünü de koruyor. Phenom ailesinden oldukları için AMD'nin en yeni yongası 790GX ile gelen güney köprüsü SB750'nin sağladığı gelişmiş saat hızı ayarlaması özelliğinden de faydalanacağını düşündüğümüz bu Phenom'lar çok iyi şekilde overclock edilebilme ihtimaline de sahip. Piyasaya sunulan üç modelin isimleri ve teknik bilgilerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.
  - Resim Silinmiş.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017