Öncelikle herkese merhaba.15 önce bir dell inspiron 3521 laptop aldım.Bildiğiniz gibi buama laptoplarda cift ekran kartı mevcut.Bunlar intel hd 4000(onboard) ve amd radeon hd 8730m(harici).Sorun şu ki oyun oynarken amd ekran kartına geçiş yapamadım.Oyunlar devamlı intel kartında çalışıyor.Bunu amd yapmanın yolunu bir türlü bulamadım.İnternet de birçok kez bu konu hakkında araştırma yaptım.Hem amd nin hem de dell in internet sitesinden en son sürüm ve uyumlu sürücüleri indirdim ve kurdum.Catalyste control centerde bütün ayarlamalrı yaptım hatta win 8 sürücü yok diye win 7ye gectim.Ancak sonuç değişmedi.Bunun çözümünü bilen arkadaslar mesajlarını yazarlarsa sevinirim.Şimdiden herkese teşekkürler.

Bilgili arkadaşlar konuya bekleniyor.

[ Mesaj mobilden gonderildi iPad ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Onu kendin ayarlıyorsun. masaüstü sağ tık yap değiştirilebilir grafiklere gir 'uygulamayı seç' de yüksek performans yap. Aynı sorunu bende yaşamadım. Hatta laptopların modelleri bile aynı sadece ekran kartları değişik, bende 7670m var :)

Bu mesaj CherryBrandy rumuzlu uyeden alinti yapildi
CherryBrandy demiş ki:
Onu kendin ayarlıyorsun. masaüstü sağ tık yap değiştirilebilir grafiklere gir 'uygulamayı seç' de yüksek performans yap. Aynı sorunu bende yaşamadım. Hatta laptopların modelleri bile aynı sadece ekran kartları değişik, bende 7670m var :)
Bu yöntemi defalarca denedim ancak sonuç yine degişmedi.AMD yi görmüyor.

Bu mesaj TanerUNER rumuzlu uyeden alinti yapildi
TanerUNER demiş ki:
- Ekran kartı sürücünü kaldır (ATI)
- http://support.amd.com/us/gpudownload/w ... etect.aspx
programı indirip çalıştır uygun olan driver + ccc yi indirecektir.
- kurulum bittikten sonra masaüstüne bir sağ click değiştirilebilir mod gibi birşey çıkması lazım CCC nin hemen altında.
dowloade calıstı ve indirme yaptı.sürücüyü kurdum ancak sonuç yine aynı

Oyunlara sağ tıklayıp grafik işlemciyi değiştir deneyebilirsin. Ben de aynı sorunu yaşadım. 2 ekran kartından dolayı. Fakat güncel sürüm indirdiğimde düzeldi yüksek performansa aldığımda

Aynı sorunu bende yaşamıştım, 2. ekran kartını seçtiğim halde oyun onboard olanı ile açılıyordu. Yalnız benimki nvidia.. Sorunu nvidiaInspector uygulaması ile konsoldan oyun için seçili ayarlardan birini değiştiriyorsun ve sorun çözülüyordu. Amd için olanını bilemiyorum.

Laptopun üreticisinin sitesine gir oradan modelini bul ve uygun driverları yükle (ekran kartı driverları demiyorum) bazı üreticiler bu geçişi bir drivaer ile yaparlar, bazıları ise koydukları basit bir tuş ile yaparlar...

Mesela benim laptopta bir düğme var üstünde VGA yazıyor yeşil olursa sadece onboard ekran kartınını kullanıyor, turuncu yanarsa 2.ekran kartı da çalışmaya hazır demek, ikinci ekran kartından bir işlem çalıştığında ekran kartına ait başka bir ışık yanıyor hangi ekran kartından işlemi yaptığımı belirtiyor...

ayrıca windows güç seçeneklerindeki menülere bir dolan, güç tasarrufu veya dengeli gibi ayarlarda 2.ekran kartını çalıştırmayabiliyor güç tasarrufu etmek için :wink1:

Peki arkadaşlar bu ekran kartının çalışıp çalışmadığını nasık anlayacaz

[ Mesaj mobilden gonderildi MobileDevice ] mobile

Peki arkadaşlar bu ekran kartının çalışıp çalışmadığını nasık anlayacaz

[ Mesaj mobilden gonderildi MobileDevice ] mobile

Yukarı Alt