1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

AMD den 12 Çekirdekli işlemci.


 1. drotalion

  drotalion rank8

  Kayıt:
  22 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  5.015
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Amd Magny-Cours ismi altında yeni bir işlemci serisi çıkarma projelerni geçtiğimiz günlerde başlattı.

  Intel 2009 un başlarında 8 çekirdekli işlemciler çıkartacağı haberini verdiğinden beri amd attağa geçip 2009 un sonunda 6 Çekirdekli işlemciler çıkartacağını söylemişti. Şimdi ise 8 çekirdekli işlemcilerin, 4 çekirdekli işlemciler gibi fiyasko olabileceği düşüncesi ile 6 çekirdekli 2 adet işlemciyi veya 3 çekirdekli 4 adet işlemciyi paralel olarak bağlayıp, 12 çekirdekli bir işlemci elde etmeyi düşünüyor.

  Çıkacak işlemcinin teknik bilgileri ise 12Mb L3 cache, entegre DDR3 ram kontrolcüsü vb. İşlemcilerin hızı konusunda henüz birbilgi verilmedi...

  Bu senenin ortalarında çıkacak olan 6 çekirdekli amd işlemcileri böylelikle geçikebilir haberi verildi. 45 nanometre teknolojisiyle çalışacak olan bu işlemci ilk ''more core green processor'' olacak (yani çevreyi koruyan ilk çok çekirdekli işlemci.

  AMD her ihtimale karşın kullanıcıları fazla güce ihtiyaç duyacaklarından ve finansiyel olarak kullanıcıların bunun altından o kadar kolay kalkamayacağınında haberini vemiş bulunmakta. AMD nin bu şekilde 8 çekirdeklisini beklemeyin haberi verilmiş olup Intelle arasındaki 8 çekirdekli savaşı bitmiş bulunmaktadır.
   
 2. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-

  Bende 32 çekirdekli yapmayı düşünüyorum :lol: Düşünmekle olmaz yaf bu işler. AMD i görelim bakalım sahne onların. Fikir büyük. 8)
   
 3. drotalion

  drotalion rank8

  Kayıt:
  22 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  5.015
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  6 çekirdekli ve 3 çekirdekliler hazır. bakalım bunu paralel bağlayıp birşeyler yapabileceklermi?

  4 çekirdeklileri yaparken 2 tane 2 çekirdekliyi paralel bağlamışlardı ve bir güzel çuvalladılar. sonra 4 normal çekirdek yaptılar. Bakalım ne olacak...