1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

AMD 45nm Üretim Teknolojisine Önce Sunucu İşlemcilerinde Geç


 1. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-

  [​IMG]

  AMD rakibi Intel'den yaklaşık bir yıl sonra yani yılın son çeyreği içerisinde 45nm üretim teknolojisine geçmeye hazırlanıyor. Gelen yeni bilgilere göre firma aynı K10 mimarisine geçiş sürecinde olduğu gibi bu önemli süreci sunucu işlemcilerindeki güncelleme ile başlayacak.

  Mevut şartlar altında firmanın Shangai kod adıyla geliştirdiği 45nm üretim teknolojisine sahip sunucu işlemcilerini muhtemelen Eylül sonu veya Ekim başı gibi devreye sokmaya başlayacağı belirtiliyor. Deneb kod adıyla hazırlanan 45nm Phenom işlemcilerinde olduğu gibi bellek güncellemesiyle gelecek Shangai serisi AMD için son derece önemli.

  Bilindiği üzere AMD özellikle Phenom serisi ile Athlon64 döneminde elde ettiği başarıyı yakalayamamış olsa da bu durumun firmanın sunucu pazarındaki pozisyonunu çok etkilemedi. Kurumsal müşterilerine Shangai işlemcilerini geçtiğimiz Mart ayında Almanya'da gerçekleştirilen Cebit fuarında gösteren AMD, önümüzdeki aylarda satışına da başlayacak.

  Shangai işlemcilerini takiben firma 45nm Phenom modellerini de pazara sunmaya başlayacak. Bu noktada kulağımıza fısıldanan bir bilgiyi de paylşamakta yarar var. 45nm Phenom modelleri Ekim ayı ile birlikde lanse edilebilir.