ULEB Avrupa Ligi'nin resmi web sitesinde röportajı yer alan ABD'li oyuncu, Efes Pilsen ile yeni bir maceraya girdiğini belirterek, şunları kaydetti:
''Bu benim için başka bir deneyim olacak. Efes Pilsen büyük bir kulüp ve kurulan takım çok iyi. Shumpert, Smith, Kasun, Kaya gibi çok kaliteli oyunculardan kurulu bir takımız var ve amacımız dörtlü finale ulaşmak. Bunu yapabilecek gücümüz var. Bütün oyuncuların bir hedefi var ve hepimizin de buna ulaşmak için rolü belli. İyi savunma yapıp hedeflere varacağız.''

Her zaman kazanmak istediğini söyleyen Thornton, ''Oyun içinde farklı şeyler yapabilirim. Savunma yapabilirim, şut atabilirim, elimden gelen her şeyi takımıma verebilirim. Ama önemli olan kazanmaktır. Bunun için ne yapılması gerekirse yaparım. Maçı kazandıracak şut da olsa onu kullanırım. Kazanmak benim için çok önemli. Artık Avrupa şampiyonu olmak istiyorum. Geçen yıl buna Siena ile yaklaştık. Ama öne geçmemize karşın maçları kaybettik. Umarım bu yıl Efes Pilsen'le bunu başarırız'' diye görüşlerini aktardı.

marvisbootsythornton01.jpg

Yukarı Alt