Abilerim ben ALS sınavına katılmak istiyorum hemde çok istiyorum bu sınav için fiziğimin yeterli olacağına ve bilgilerimin yeterli olacağına inanıyorum ama bir sorunum var annem başörtüsü takıyor ve ablamda takıyor ayrıyetten ablam imam hatip lisesinden mezun oldu .... Şöyle biliyorumki askeriye aileyi çok kurcalıyormuş annenin kılık kıyafetine falan bakıyorlarmış ....
Ben bu şartlarda bu okulda eğitim görebilir miyim Bilen lütfen cevaplasın ... Sorumun cevabını alıyım isterseniz ondan sonra beni bannlayın bile sizin cevabını bileceğinize inandım ve yazdım buna ait bölümüde bulamadım ... Lütfen cevabını biliyorsanız yazın Crying or Very sad

Ahhh ya inş. doğru değildir o söylenilenler ne suçum var benim annem ve ablam kapalıysa yani birde kapalı olmaları benim hayatımda neyi değiştiriyor niye gidipte subay olamıyorum ben annem kapalı diye bunun arkasında duracam gidip araştıracam ... Confused

Sınavları geçmek kolay değil söyleyim Sosyal bilimler batırıyor insanı ^^
60 000 kişide 11 000 ci olmuştum Tam bi rezillik ve hayatımın en kötü sınavıydı aile hakkındaki araştırmaya gelince : Mülakatta zaten seni yeterince inceliyorlar Ve aile incelemesi sabıka vs. üstüne daha çok ^^

askeri okullar çok kötü ya milakattlarda arkandaki duvarın rengi soruolar felan acayip dikkatli olmak lazım

Uzaktan bir akrabam,bu sınva girdi.Yazılıyı iyi bir sekilde gecti,fizik sınvaında cok basarılı oldu.(Ztn kolay bit sınav)Donunun markasına kdr arastırıyorlar,sadece bunlarla bitimo.Muthis titizler.Sevkini kırmıyım ama imkaznsız izin vermezler.Ablanın İmam Hatipe lisesine gittigini duydıkları an olay biter.

Ben Askeri Lise Sınavlarına Girdim 2004 yılında.Soru dağılımı 30 soru matematik 25 soru Fen Bilgisi 30 soru Türkçe 15 soru Sosyal bilgilerdi. sınav Kolay ama Bilgiye dayalı..Sınavdan Sonra Mülakatlar genelde zor oluyor Koşma yarışması mekik uzun atlama...vs

sınavı istediğiniz kadar verin..mulakatı da verin..ancak bir asker tanıdığınız olacakki liseye giresiniz..ve aşırı dindar olmamanız lazım..

TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
benim akrabam yani bu üyeligin sahibi girdi %1 mi % 2 lik dilime girdi mülakatta yapamadı sana kolay gelsin diyorum...Allah yar ve yardımcın olsun kardeş...+2005 te girmişti..!! extraokk

Ark. Benim çok sevdiğim bi arkadaşım bu sınava girdi hatta durumu senin anlattığından da daha zor yani aile ile dindarlık fln pek alakası yok ama mutlaka ailedeki herkesin sabıka kaydına baklır en onemli yer burasıdır turbandır namaz kılar fln bunlar palavra ark katıldı Tum sınavları geçti sonuncusu hariç CAnibalın dediği gibi fizikğe dayalı sınavlar daha belirleyici burda ve en sonunda sağlık taraması yapılıyo sanırım bizim ark bu bolumde gozlerinde miyop oldugu için alınmadı
Yani ben için rahat olsun katılabilirsin diyom ancak bu aralar gundem malum biraz daha dez avantajın var

BEn Torpille Girdim Eskişehire Gidecem Şimdi Ya Uni Ya Subaylık

Ama Parasida Süppo

benim durumumun torpillede çözülcek yanı yokki neyse başka okul bulacağız artık polis koleji sınavlarınada girecem birde tevitöl inş. kazanırım Wink

Bak arkadaşım ailen türbanlıysa işin zor ancak ailenin bi cemaate yada dini bir kuruluşa kaydı yoksa ne deseler boş bütün araştırmalar olumlu çıkar.yeterki ailenin bi topluluğa kaydı olmasın! Ewinde dini kitaplar olmasın yeter. kutsal kitabımız olmamalı.fetullah hocanın yazıları olmasın.Sızıntı dergisine de çok dikkat etmen lazım, o da olmamalı
Neymiş din ve devlet işleri karışacakmış, hepsi hikaye :?!!!

Ya ne demek evde dini kitabınız bulunmayacak gitmiyorum askeriyeye isterlerse kendileri çağırsınlar dini kitabımızı okurum okumam evimde bulundururum bulundurmam nelerini değiştiriyor acaba bu Evil or Very Mad

Yukarı Alt