Alonso heyecanlı, Massa iddialı
Geçtiğimiz sezonu kötü geçiren Ferrari, yeni otomobilini tanıttı. Takım yeni sezonda eski görkemli günlerine dönmeyi hedefliyor.

Formula 1'in en eski ve en başarılı takımı Ferrari, 2009 sezonunu ancak 4'üncü sırada tamamlayabilerek büyük hayal kırıklığı yaşamıştı. Takımın pilotlarından Kimi Raikkonen, 6'ıncı oldu. Macaristan GP'sinin sıralama turlarında geçirdiği kazanın ardından 8 yarışı kaçıran Felipe Massa ise 11. sırada sezonu tamamlamıştı. Takımın Maranello'daki merkezinde yapılan sezon açılışında yeni otomobil tanıtıldı, yeni umutlar paylaşıldı. Hem yeni F10'un, hem Raikkonen'in yerine takıma alınan Fernando Alonso'nun, hem de kazadan sonra ilk kez yarışacak olan Massa'nın bu yılki performansları merakla bekleniyor.
Çok heyecanlı olduğunu vurgulayan Alonso, “Şu anda otomobili elleyebiliyorum ve koltuğuna oturabiliiyorum. Valencia'da ilk testleri gerçekleştireceğiz. Yeni otomobille yapacağımız test için çok heyecanlıyım” dedi.

Felipe Massa ise şöyle konuştu:

“Kazayı hatırlamıyorum. Açıkçası hatırlamamak çok daha iyi, ama 2009'un bizin için yi bir sezon olmadığını çok iyi hatırlıyorum. 2010'a çok daha iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Yeni otomobilimiz F10'un üzerinde çok daha fazla çalıştık. Yeniden yarış kazanmak üzere mücadele etmek için sabırsızlanıyorum. Bu sezon şampiyon olmak için mücadele edeceğiz.”
Formula 1'deki test yasağı nedeniyle pilotlar, henüz yeni otomobillerini pistte deneme fırsatı bulamadı. İlk sürüşü 1 Şubat’ta İspanya'nın Valencia pistinde yapılacak. Formula 1'de, yeni sezon 14 Mart’ta Bahreyn GP'siyle start alacak.​

Yukarı Alt