1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

AllodsTR Bir atınız olsun ister misiniz ?


 1. KillerSpy1

  KillerSpy1 rank8

  Kayıt:
  26 Aralık 2007
  Mesajlar:
  173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  http://www.gamerkraft.com.tr
  Şehir:
  Priston Tale 2

  [​IMG]


  Allods'un devasa dünyasında görevden göreve koşarken çok yoruluyorsunuz değil mi? Keşke bir binek hayvan olsada ayaklarıma artık kara sular inmese diyenlerdenseniz, o zaman Nadir Nesne Dükkanı'na uğrayıp hemen bir at almaya ne dersiniz?


  Eğer siz de 12. seviyeye ulaştıysanız bir binek hayvan sahibi olmanıza hiç bir engel yok demektir.

  [​IMG]

  Bir binek hayvan'a sahip olabilmek ve böylece Allods dünyasında daha rahat ve hızlı bir şekilde seyahat etmek için ilk önce oyun içinde "Y" tuşuna basarak Nadir Nesne Dükkanı'nı ziyaret ediyoruz.

  [​IMG]

  Nadir Nesne Dükkanı'nda ulaşım kategorisinin altında bulunan "Atlar" sekmesine tıklıyoruz.

  [​IMG]

  Sağ tarafta "Yem Paketi" ve "Koşucu" adlı iki nesne göreceksiniz. Koşucu adlı nesne ile bir binek hayvan sahibi oluyoruz. Yem paketi ise adı üstünde binek hayvanınızın sağlığı için ihtiyaç duyduğu yemdir. "At beslenir kız istenir" demiş atalarımız. O halde atımızı aç bırakmamak için Nadir Nesne Dükkanı'nı yem almadan terk etmiyoruz.

  [​IMG]

  Aldığımız iki nesne de anında çantamızın "Nadir Nesneler" bölümüne düşer.

  [​IMG]

  İlk olarak "Koşucu" adlı nesneye sağ tıklayarak atımızın ahıra düşmesini sağlıyoruz. Eğer bu işlemi yapmadan "J" tuşuna basıp ahırı açmaya çalışırsanız şu uyarıyla karşılacaksınız:

  [​IMG]

  Koşucu adlı simgeye sağ tıkladıktan sonra "J" tuşuyla ahırımıza girip atımızı görebiliriz.

  [​IMG]

  Yukardaki resimde görüldüğü gibi atımız şu an aç ve ahırda hiç yem yok. Hemen "B" tuşu ile çantımızı açıp aldığımız yemleri sağ tıklayarak ahırımıza ekliyoruz

  [​IMG]

  Resimde de görüldüğü gibi atımızın tecrübe kazanması ve daha sağlıklı olabilmesi için 48 adet yeme ihtiyacı var. Daha önce elli porsiyonluk yem paketi aldığımız için bu hiç sorun değil. Besle düğmesine tıklayarak atımızı beslemeye başlıyoruz. Atınızın belli aralıklarla seviye atladığına şahit olacaksınız. Her seviyeyle ise sağlığı ve hızı artacaktır.

  [​IMG]

  Atınızı doyurduktan sonra belli bir süre için besleyemeyeceksiniz. Beslediğiniz takdirde bunun seviyesine veya sağlığına hiç bir faydası olmayacaktır. Kısaca atınız tekrar acıkana kadar beklemeniz gerekir.

  [​IMG]

  Yolunuz açık, ganimetleriniz bol olsun!

  [​IMG]
   
 2. StreetStar

  StreetStar rank8

  Kayıt:
  29 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  10
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0