1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Allods Meslekler


 1. BySuskuN

  BySuskuN rank8

  Kayıt:
  28 Mart 2011
  Mesajlar:
  15
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Oyunda son derece kapsamlı bir meslek sistemi bulunmaktadır. Toplayıcı meslekler olarak bitkicilik, madencilik, el işi, üretici meslekler olarak ise simyacılık,demircilik, dericilik ve terzilik olmak üzere toplam yedi meslek bulunmaktadır. Her iki kategoriden birer meslek seçilip birbiriyle kombine edilebilir. Örnek olarak simyacı mesleğini seçilip,toplayıcı mesleklerden olan bitkicilik ile kombine edilebilir. Meslek sahipleri topladıkları ve ürettikleri nesneleri satabilir, mesleklerinin verdiği yetenekle diğer oyunculara yardım edebilir ya da kendileri için kullanabilirler.

  Toplayıcı meslekler


  [b]Bitkicilik
  Simyacıların sihirli bitki karışımları yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları malzemeleri elde etme işinin üstlenildiği değerli bir meslektir.

  Madencilik
  Derici ve demircilerin çok ihtiyaç duyduğu faydalı mineraller, değerli taşlar ve eski çağlardan kalma kutsal eşyaları tedarik etme işinin icra edildiği değerli bir meslektir.

  El işi
  Hazır halde bulunan malzemeleri doğru şekilde parçalara ayıran bir meslektir. Diğer el sanatı mesleğini icra eden kişiler alınan yedek parçalardan yenilerini üretebilir.

  Üretici meslekler

  Simyacılık
  Belirli sürelerde etkili olmak suretiyle çeşitli avantajlar kazandıran değişik iksir ve içecekler hazırlama becerisi sağlayan üretici bir meslektir. Simyacıların ürünleri devamlı talep görmektedir.

  Demircilik
  Savaşçılar, Tapınak Şövalyeleri ve Şifacıların çok ihtiyaç duyduğu sağlam zırhlar yapabileceğiniz üretici bir meslektir. Tecrübeli bir demirci, hiçbir yerde eşi benzeri olmayan aksesuarlar üretebilir.

  Dericilik
  Casuslar, paganlar ve mistiklerin ihtiyaç duyduğu deri elbiselerin üretimini gerçekleştiren üretken bir meslektir. Tecrübeli bir derici, hiçbir yerde eşi benzeri olmayan aksesuarlar üretebilir.

  Terzilik
  Büyücülerin ve kara büyücülerin ihtiyaç duyduğu kumaş elbiselerin yapımını üstlenen üretici bir meslektir. Tecrübeli bir terzi, hiçbir yerde eşi benzeri olmayan aksesuarlar üretebilir.[/b]