Yarın bu 2 konudan sınavım var , az çok anlayanlar püf noktalarını söyliyebilirlermi? işlemlerde kolaylık sağlıcak bazı formüller ?

Çalıştım , çalışıyorum lakin bir de size sorayım dedim. :rolleyes1:

Takımı
Galatasaray
Her zaman kısa yoldan çözüme ulaşmalısın,uzatırsan kafan karışır düğüm olur.Acele etmeden halletmelisin.

WeAre

Buralıyım
sendeki beyin hücreleri bu kapasitedeki bilgileri almaz arkadaş boşa çalışma makara:

yarın aldığım notun fotosunu cekip koyucam kaç olursa olsun , bu yorumunu hatırlatıcam sana adanalı :P

Bro valla 10. sınıf olduğumdan henüz bu konuları görmedik görseydik yardımcı olurdum Mat'ım iyidir :P

P.S : Başarılar inşallah iyi bir not alırsın.

Sağolsın , zor bizim dersler yahu.

Lakin , konuların Matematik ile bi ilgisi yok :P , Bilişim Teklonojileri Bölmündeyim , program yazma vb. konular bunlar.

Takımı
Galatasaray
jVardin demiş ki:

Lakin , konuların Matematik ile bi ilgisi yok :P , Bilişim Teklonojileri Bölmündeyim , program yazma vb. konular bunlar.
ben de sana programlamanın temellerinden bir kesit vermiştim.

Nina Ricci demiş ki:
jVardin demiş ki:

:beer:

Yazacağın algoritmayı önce kafanda kur, sonra kağıda dök, direk kağıda yazarsan yaz sil çok uğraşırsın.

ps: 2 li sayı sistemi derken neyi kastettiğini anlatırsan yardımcı olurum :kalp:

Takımı
Galatasaray
Şimdi hacım formül demişsin , püf nokta demişsin.Bir algoritmayı milyon tane formülle oluşturabilirsin.Hangi konudasın,ne öğrettilerde tam kavrayamadın orta noktayı belirt ki daha farklı yaklaşalım olaya.

Hyperion demiş ki:
Nina Ricci demiş ki:
jVardin demiş ki:

:beer:

Yazacağın algoritmayı önce kafanda kur, sonra kağıda dök, direk kağıda yazarsan yaz sil çok uğraşırsın.

ps: 2 li sayı sistemi derken neyi kastettiğini anlatırsan yardımcı olurum :kalp:
Malesef , en ufak hatada 10 puanlık soru gidiyor. o yüzden en ince ayrıntılarını öğrenmem lazımdı.

2 li sayı sistemine gelince , örn. 10110001 bu sayıyı çözümleyeceğiz , 2üssü0 , 2üssü1 , 2üssü2

buraya yazamayacağım terimler var , verdiğim sayının Bilgisayarda , neye hangi harfe veya harflere eşit olduğunu bulacağız , gibisinden bir soru.

Ders adı ; programlama temelleri , konu algoritma ve 2'li sayı sistemi.

Algoritmada

şöyle bi soru soruyor hoca , baba ve oğlun yaşları farkını gösteren bi program yazınız.

bu sorunun , matematiksel dairler ile programını yazacağız. bu konu hakkında bilmediğim veya sizin bildiğiniz ayrıntı ve püf noktaları sormuştum.

Takımı
Galatasaray
jVardin demiş ki:
Ders adı ; programlama temelleri , konu algoritma ve 2'li sayı sistemi.

Algoritmada

şöyle bi soru soruyor hoca , baba ve oğlun yaşları farkını gösteren bi program yazınız.

bu sorunun , matematiksel dairler ile programını yazacağız. bu konu hakkında bilmediğim veya sizin bildiğiniz ayrıntı ve püf noktaları sormuştum.
1)Başla
2)Sayısal; s1,s2,sonuc
3)Yaz; ''Babanın yaşını giriniz.''
4)Oku; s1
5)Yaz; ''Oğlunun yaşını giriniz.''
6)Oku; s2
7)Sonuc s1-s2
8 )Yaz; ''Baba ve oğlun yaşları farkı:'' sonuc
9)Bitir.

İskeleti budur,kodlarına dökeceksin artık orası tamamıyla seninle alakalı.

Aynı dertten benim arkadaşımda müzdarip hocaları sınavlarda pilot kalem kullandırıyormus ve karalama felan yok direk oluşturup yazıcaksın.Fakat bazen hata yapınca cevabı uzatıp felan buluyormuşsun gerçekten çok zor allah sabır versin :)

Keşke dün görseydim konuyu algoritma ve sayı sistemlerinde iyiyimdir. :santa:

Yukarı Alt