Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

Fenerbahçe Futbol Takımı Kaptanı Alex'e, yeni sezon hazırlıklarına henüz katılmaması nedeniyle ceza verilebileceği öğrenildi. Geçen sezonun ardından, yeni sezon hazırlıkları için 5-6 Temmuz tarihleri bildirilen futbolculara 29 Haziran'da çağrı yapılırken, Alex kendi inisiyatifiyle çalışmalara henüz katılmadı. Bu durumun Brezilyalı futbolcu için cezayı gündeme getireceği ifade edildi.

Bilica'nın imza töreninde Alex'in durumuyla ilgili yöneltilen soruya Aykut Kocaman, ''Alex için söylenecek bir şey yok. Takım kaptanının zamanında burada olması gerektiğini düşünüyorum'' yanıtını verdi.

Kocaman, İspanya Milli Takımı ile Konfederasyon Kupası'nda mücadele eden Güiza'nın durumuyla ilgili ise ''Güiza 28 Haziran'da maç oynadı. Oyuncu arkadaşları tatile girdikten 1 ay sonra maç oynadı. Doğal olarak böyle bir tatil isteğinde bulunması doğal. Kulüp de ona gereken anlayış gösterdi, belli bir tarih verdi. Futbolcunun ve kulübün isteği doğrultusunda sıkıntı olabilir. İstenen tarihte takıma katılması için gerekli bildirim ve uyarı yapılacak. Kulüp, yapması gerekenleri yapacaktır'' açıklamasını yaptı.
İspanyol forvetin, daha uzun süreli bir tatil istediği, kulübün ise 14 Temmuz'da Almanya'daki kampa katılması gerektiği konusunda futbolcuyu bilgilendirdiği kaydedildi.

Yukarı Alt