Bilirsiniz artık denemelerimi, bir dergiye yazdığımı söylemiştim sizlere.
Bugün dergiden hocam aradı, dergiyi baskıya göndermişler ve asıl bomba haber ;
Yazımın üzerinde birkaç oynama yapılmış çok beğenilmiş İstanbul'a ana baskıya gönderilecek ve bazı küçük çaplı Edebiyat dergilerinde yayınlanacakmış.

Şuan çok mutluyum 4 yıldır ilk defa yaptığım bir iş duyuldu ve ben ilk defa bu kadar özgüvenle bakıyorum yazdıklarıma.

Paylaşmak istedim, seviliyorsunuz :kalp:

Yayımlanan yazım,isteyenlere
Yazı atolyesi, Şubat Sayısı, Konu : Sürgün

Sürgün..
Kimse diyemez ben özgürüm diye, yalan söyler değildir.
Kimse olmamıştır.
Kimse çık aklımdan diyerek çıkaramamıştır duygularını,
Sürgündür, sürgünüdür.

Her insan hayatın sürgünüdür aslında nefes aldıkça, duygularının , hüzünlerinin mutluluklarının, yaşamın sürgünü.
Kalbi nereye attıysa orda yaşatmıştır beynini, kimliğini benliğini.
Kimi zamanda fikirlerin sürgünü olmuştur, taki 19.05.1919'da Kurtuluş savaşına atılan devlet gibi,
Fikirleri uğruna sürgün olan, Mavi gözlü dev, nazım hikmet gibi, Küba'nın kurtuluşuna gönül veren Fidel Castro gibi.

Kader değildir bu, insanın isteğidir bir nevi,kendi seçer hüzünlerini, mutluluklarını.
Mutlu olduğu hüzünlerini, tıpkı 2999 denemede Ampül'ü bulamayan Edison gibi.

Ama asıl sürgün mutluluğa olandır, insan özgürüm dediği an atabilmeli içindeki bütün duyguları, bağırabilmeli özgürce.
Birşeyin sürgünü değil, özgürlüğünün sürgünü olmalı.

Artık düşüncelerim özgür
Fikirlerimde sadece ben varım
Ve şunu anladım
İnsan kendisi yaşıyor
Aldığı nefes daha önce milyonlarca ciğeri dolaşıp geri tenefüs edilmiş olsada, aldığı nefes onun, yürüdüğü adım onun.
İnsan sadece kendi benliğinde, fikirleri kadar özgür, mantığı kadar akılcı. Diyebilmeli.

-Fatih Kayretli.

-Düzeltilmemiş halidir.

Doma$no

Her zaman dediğim gibi Fatih herşey var ki sende ya. 4/4lük herifsin :P

PS:kız olsam...
PS2:Her zaman destekçiniz :beer:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Josephine demiş ki:
Bilirsiniz artık denemelerimi, bir dergiye yazdığımı söylemiştim sizlere.
Bugün dergiden hocam aradı, dergiyi baskıya göndermişler ve asıl bomba haber ;
Yazımın üzerinde birkaç oynama yapılmış çok beğenilmiş İstanbul'a ana baskıya gönderilecek ve bazı küçük çaplı Edebiyat dergilerinde yayınlanacakmış.

Şuan çok mutluyum 4 yıldır ilk defa yaptığım bir iş duyuldu ve ben ilk defa bu kadar özgüvenle bakıyorum yazdıklarıma.

Paylaşmak istedim, seviliyorsunuz :kalp:

Yayımlanan yazım,isteyenlere
Yazı atolyesi, Şubat Sayısı, Konu : Sürgün

Sürgün..
Kimse diyemez ben özgürüm diye, yalan söyler değildir.
Kimse olmamıştır.
Kimse çık aklımdan diyerek çıkaramamıştır duygularını,
Sürgündür, sürgünüdür.

Her insan hayatın sürgünüdür aslında nefes aldıkça, duygularının , hüzünlerinin mutluluklarının, yaşamın sürgünü.
Kalbi nereye attıysa orda yaşatmıştır beynini, kimliğini benliğini.
Kimi zamanda fikirlerin sürgünü olmuştur, taki 19.05.1919'da Kurtuluş savaşına atılan devlet gibi,
Fikirleri uğruna sürgün olan, Mavi gözlü dev, nazım hikmet gibi, Küba'nın kurtuluşuna gönül veren Fidel Castro gibi.

Kader değildir bu, insanın isteğidir bir nevi,kendi seçer hüzünlerini, mutluluklarını.
Mutlu olduğu hüzünlerini, tıpkı 2999 denemede Ampül'ü bulamayan Edison gibi.

Ama asıl sürgün mutluluğa olandır, insan özgürüm dediği an atabilmeli içindeki bütün duyguları, bağırabilmeli özgürce.
Birşeyin sürgünü değil, özgürlüğünün sürgünü olmalı.

Artık düşüncelerim özgür
Fikirlerimde sadece ben varım
Ve şunu anladım
İnsan kendisi yaşıyor
Aldığı nefes daha önce milyonlarca ciğeri dolaşıp geri tenefüs edilmiş olsada, aldığı nefes onun, yürüdüğü adım onun.
İnsan sadece kendi benliğinde, fikirleri kadar özgür, mantığı kadar akılcı. Diyebilmeli.

-Fatih Kayretli.

-Düzeltilmemiş halidir.

dergiyi satın alacağım taratıp burada sergileyeceğim nasıl sevinçliyim bilemezsin bu işlerin peşini bırakma hacım aynen devam yazmak için herşeyini ver özellikle önce geliştir kendini pls bırakma işin peşini :kalp:

Dergiden önce ben yayınladım facebookda :lol:

Ps: aynen devam et kardesim biz senin arkandayız. Hangi dergi oldugunu soyle bende alacagım.

Hepinize çok teşekkür ederim.
@Extra ;
Elbette abi çıkar çıkmaz haberlerim :kalp: , Sakarya'da çıkacak dergi Yazı Atolyesi, İstanbul'da ne olur herhangi bir bilgim yok.

Yukarı Alt