Kayıt
24 Ocak 2009
Mesajlar
1.134
Beğeniler
0
Antalya’da eşinin “Beni aldatıyor” diyerek boşanma davası açtığı 2 çocuk annesi, kocasına 10 bin lira tazminat, çocuklarına da ayda toplam 200 lira nafaka ödemeye mahkûm edildi.

ANTALYA’nın Kumluca İlçesi’nde yaşayan Mustafa D. (43), aynı zamanda teyzesinin kızı olan ve kendisinden 3 yaş büyük Mürüvet D. ile 18 yıl önce evlendi. Çiftin bir yıl sonra bir erkek, 5 yıl sonra da bir kız çocuğu dünyaya geldi. Bugün yaşları 17 ve 13 olan iki çocuklarıyla ekonomik sıkıntı çekmeye başlayan D. ailesi, 2008 yılında Antalya’ya gelerek Erenköy Mahallesi’ne yerleşti. Bir temizlik firmasında 500 TL aylık ücretle çalışan Mustafa D., eşini de 20 yıllık arkadaşı olan toptan ve perakende yumurta firması sahibi A . K’nin yanına yerleştirdi. Kocası gibi kendisi de 500 TL ücretle işe gönülsüz başlayan ve ilerleyen günlerde patronundan sürekli şikâyet eden kadın, bir süre sonra eşine yanıldığını, patronunun çok iyi biri olduğunu söylemeye başladı.

Patronla aşk

Arkadaşıyla eşinin arasındaki buzların erimesine önce sevinen Mustafa D., daha sonra kulağına gelen dedikodulara şaşırdı. Eşinin, kendisini en yakın arkadaşı ile aldattığı dedikodularına inanmak istemeyen Mustafa D., eve geç gelmeler başlayınca eşini yakın takibe aldı. Eşinin kendisini sıkıştırması üzerine evi terk eden Mürüvet D., dul olan patronu ile yaşamaya başladı. Mustafa D., 17 Ocak 2008 tarihinde Antalya 2’nci Aile Mahkemesi’ne boşanma davası açtı. Mustafa D., dava dilekçesinde, eşinin, iki çocuğu olmasına rağmen, evlilikte verilen sadakat yeminine aykırı olarak kendisini aldattığını ve manevi ıstırap çektirdiğini iddia etti. Eşinin kendisini A.K. ile aldattığını da dava dilekçesine yazan Mustafa D., her bir çocuk için 500’er TL nafaka ve kendisi için de 50 bin TL tazminat talep etti. Mahkeme, Mürüvet D.’nin Medeni Kanun’un 185 ve 186’ncı maddelerinden doğan görevleri ihlal ettiğine ve tam kusurlu olduğuna karar verdi. Dava sonunda mahkeme, Mürüvet D.’nin kocasına 10 bin lira tazminat ve çocuklarının her biri için de aylık 100’er lira nafaka ödemesine hükmetti. Ayrıca, her iki çocuğun velayeti de babaya verildi. Temyize giden iki çocuk annesi kadın, ortaya çıkan durumun yaşamın gerçeğine aykırı olduğunu ileri sürdü. Mahkemenin verdiği karara sevinen Mustafa D., “Beni aldattığını duyunca öldürmek istemiştim. Çocuklarımın geleceğini düşünüp vazgeçtim” dedi.
 
Yukarı Alt