Trabzonspor'un Brezilyalı oyuncusu Alanzinho, Trabzonspor'un kendisi için Türkiye'nin yenilikçi ve devrimci yıldızı olduğunu söyledi.

Bordo-mavili takımın Brezilyalı oyuncusu Alanzinho, taraftarların 1967'ye SMS ile gönderdiği soruları cevaplandırdı.

Alanzinho, geçen sezonu Türkiye Kupası'nı kazanarak kapattıklarını ifade ederek, ''Kişisel değil takım olarak hedef koyduk. Bu sezon öncelikle UEFA Avrupa Ligi'nde üst turlara kalmak ve ligde şampiyon olmayı hedefliyoruz'' ifadelerini kullandı.

''TÜRK MİLLİ TAKIMI'NDA OYNAMAYA SICAK BAKABİLİRİM''

Alanzinho, ''Türk Milli Takımı'ndan teklif alırsan oynamak ister miydin'' şeklindeki bir soruya, ''En büyük hayalim, kendi ülkemin milli takımında oynamak. Norveç'teyken, Norveç Milli Takımı'nda oynamak için teklif almıştım. Fakat, kabul etmemiştim. Benzer bir teklif burada da gelirse buna sıcak yaklaşabilirim. Bu konuda vatandaşım Aurelio'nun da Türk Milli Takımı'nı seçmiş olması, benim için yönlendirici bir örnek'' yanıtını verdi.

Brezilyalı oyuncu, Şenol Güneş'in gelişinin performansına önemli etkisi olduğunu da kaydederek, ''Çünkü, daha önceki dönemde pek oynama şansı bulamıyordum. Kulüple herhangi bir sorunum olmasa da oynamadığım için mutsuzdum. Şenol Güneş'in gelişiyle birlikte sürekli forma giyme şansı elde ettim. Kendisi öz güvenimi yeniden kazanmamı sağladı ve bana hangi pozisyonda görev verirse versin onun desteğini devamlı arkamda hissettim. Bu sayede formum her geçen gün yükseldi. Türkiye Kupası zaferimiz, bu mutluluğumu taçlandırdı'' dedi.

İspanya ligini sevdiğini vurgulayan Alanzinho, ''Orada birçok vatandaşım da üst düzey takımlarda görev yapıyor. Günün birinde ben de İspanya'nın iyi bir takımında forma giymek isterim'' diye konuştu
.​

Yukarı Alt