off_side demiş ki:
akvaryum tutkunusun . ama melek , chicklid , lepistes gibi narin balıkları beslemek kolay değil su sıcaklıkları sabit tutmak zorundasın , yani gunduz 26 derece olan su ısısı gece 22 dereceye kdar ani düşüş yapabilir bu ani ısı değişimi balıkları çok kötü etkiler ve iştahsızlıkla birlikte sersemleme gözlenebilir . gerçekten balıklarım ölmesin diosan hoşuna da giderse Astronot besle . mantara kolay kolay yenilmezler . çok sağlamdırlar . aslında biraz saldırgan olsalarda çok şeker balıklardır . 8 ayda 15 - 22 cm büyüyebiliyorlar . ani ısı değişikleri onları ek etkilemez . beraber besleyebileceğin balıklar piranha ve kırmızı pacu olabilir ( çöpçüler dahil ) . yalnız çok önemli iki detay var : ilk olarak astronotları küçük bir akvaryumda besleyemessin , onlara eziyet olur , benim akvaryumum 50x55x180 ebatlarında. ikinci detay ise , çok oburlardır ( et ve ot ) , bu yüzden akvaryumun çok kirlenecektir bunun için mü**üğn oldugunca çakıl taşları kullanma sadece kum yeterlidir , temizlemek kolay olur ve kumla oynmayı severler , doğal bitki koymuyorsun , ertesi gun o bitkileri bulamssın :)) , bir zaman sonra balıkların yemi zıplayarak senin ellerinde kapışırlar , astronotlar sahiplerini tanırlar : )) .. tavsiyem bbi de astronor balıklarını dene .. Sevgiler ...
çok güzel bilgiler ama astronot balıklarını biraz araştırdımda bana uygun değiller ben lepistes gibi basit ama güzel ve üremesi kolay yada cichli gibi uysal ve dayanıklı balıkları severim yanlız cichliler baya bi ilgimi çekti vakit ve para bulduğum ilk an kendime süper bi akvaryum ve o balıklardan alacam :lol:

Morwena

Buralıyım
aynen benimde vardı önceden batu wallaha çoğu cinslerinden almıştı dayım ancak fazla yaşamadılar 1 ay sonra mort oldular çok üzülmüştüm Cool

Beyler bende 3 tane japon balığı var 1 i buyuk 2 si kucuk byyugu daha dmin aldm 2 kucuk büyüğü sıkıştırıyorlar kovalıyolar bı sorun olurmu olurmu balık

Yukarı Alt