facebook da gördüğüm bi yazı

Komşufırın. Dikkat çekmemesi imkansızdı çünkü çok merkezi yerlerdeki çok ünlü ma...rkalar kapanıyor ve yerlerine birer birer Komşufırın açılıyordu.

Bağdat Caddesinde Suadiye'deki TGI Fridays'i herkes bilir. Dünyanın en büyük Franchise Zincirlerinden. Ve uzun yıllardır muazzam da iş yapan bir mekan iken birden kapandı ve yerine Komşufırın açıldı.
Güzeldi tabii, ilk bakışta yabancı bir zincir yerine yerli malının açılması. Ama bu kadar kısa sürede, bu kadar çok yerde ve bu kadar önemli markaların yerine nasıl açabiliyorlardı? Kimdi sahibi?

Bunları merak ederken ben, birden Ataşehir'deki YKB de kapandı, tadilata girdi ve yerine yine Komşıfırın açıldı.Kapanan bu yer Yapı Kredi Bankası, tekrar ediyorum.Batan veya el değiştiren bir banka değil!

Biraz araştırdım ve kime ait olduğunu öğrendim.

Aradan bir kaç gün geçtikten sonra bir Komşufırın'ın önünden sabahleyin geçiyordum. İçeriden güzel kokular geliyordu. Tam ben oradayken içeriden 25-27 yaşlarında,muhtemelen yeni evli bir çift çıktı.

- Günaydın dedim Onlara .

çocuk da - Günaydın dedi bana.

Ardından

-Nasıl? güzel kokuyor içerisi, poğaçalar güzel mi? diye sordum.

Çocuk - Biz de ilk kez geldik dedi.

Aralık vermeden,

-Kimin burası biliyor musunuz? diye sordum

Her ikisi de başlarını iki yana salladılar bilmedikleri için.

Ama çocuk hafif tereddütle ,

-Siz biliyorsunuz galiba dedi.

-Evet dedim ve kime ait olduğunu söyledim

Kız şaşkınlıktan elindeki paketi yere düşürdü. Çocuk da eğilip aldı.

Ve aynı anda Onlar da bana, ben de Onlara teşekkür ettim.

Siz de bilmek ister misiniz kime ait olduğunu?

Emine Erdoğan.

Teşekkürler Emine hanım Türkiye'ye bu katkınız için. Çok iyi bir zincir kurmuşsunuz. Allah arttırsın!!!

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Çok konuşmak istiyorum ama söyleyemiyorum hiç bir şey şu anda. Tek diyeceğim sömürüyorlar halkımızı.

Wax Whine demiş ki:
Çok konuşmak istiyorum ama söyleyemiyorum hiç bir şey şu anda. Tek diyeceğim sömürüyorlar halkımızı.
Aynen katılıyorum sana.Artık çeksinler pis ellerini Türkiye'den.

Yukarı Alt