Ben Superonline'da GeceKuşu tarifesi kullanıyorum, zaten bana 00.00 ile 6.00 arası kota işlemiyordu ve sınırsız kendi hızımda kullanabiliyordum.

Bu neye yaradı ki şimdi? 2019 nedir hocam? Millet sınırsız bedava internete, li-fi'ye geçicek biz kotayı kaldıracağız.

Btk nin verdigi sure 9unda bitti. Simdi sira btknin geridonusunde sanirim. Ama bu is ne kadar uzar kim bilir.

Şimdi gündüz kullanarak akk yı doldurduğumuz tarihten sonra geceleri hızımız normal mi olacak? Yoksa geceleride hızımız 3e düşürülecek mi?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Şimdi gündüz kullanarak akk yı doldurduğumuz tarihten sonra geceleri hızımız normal mi olacak? Yoksa geceleride hızımız 3e düşürülecek mi?
AKK'ye girdiysen gece gündüz farketmez 3 mbit , AKK'ye girmediysen geceleri indirdiklerin kotana sayılmaz.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
hayirliolsun.png

Haydi hayırlı olsun , bizim sesimizi dinlemişler ve mükemmel bir uygulama yapmışlar bence , verilen hıza göre AKN sonrası asgari indirme hızı.
Birde çalışma programı yayınlanmış , bu programa göre 1 mayıs tarihinden sonra artık şu 3mbit illetinden kurtulmamız gerekiyor.
Yine 1 mayıstan sonra 02 ve 08 arası kota kullanımına etki etmeyecek.

Benim için AKK denilen geyik kalktı gibi bir şey oldu , verilen sözler tutulursa büyük ilerleme sağlanmış olur.

hayirli2.jpg

Altyapım sözde 8 mbitten fazlasını desteklemediği için benim adıma değişen birşey olmamış.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Altyapım sözde 8 mbitten fazlasını desteklemediği için benim adıma değişen birşey olmamış.
ADSL artık ölü , VDSL'de bence öyle. Bu yüzden şirketlerden bu ikisine yatırım artık sonlandı. Yeni yapılan evlere artık fiber çekiliyor , anlaşmalar yapılıyor direk olarak ama eski evlere belediye nedeniyle çekilemiyor. Yolu boz , tekrar yap o arada başka yol ver , otobüsler vs vs. Bu yüzden internet ile çok ilgili olan arkadaşlarıma ben , yeni bir eve taşındıklarında superonline fiber var mı dikkat et diyorum. Benim için anlaşma bozan bir olay mesela , bir evde superonline yoksa oraya taşınmam ben. 3 yılda 2 ev değiştirdim ve ilk sorduğum soru superonline fiber var mı oldu. Bilmiyorum diyenlere , yoksa taşınmam dedim çok şaşırdılar :)

Düşünce 16mbit , çok güzel :headbang:
BTK kararını okudumda , cidden cayamaz demi şirketler.
Bence de mükemmel ama bende cayma konusunda tedirginim. Burası Türkiye her şey olabilir diyorum...

Upload hızlarına dokunmamışlar yine :(
Düne kadar adamlar AKK'yi yükseltip , 3mbit'ten 5mbit yapacağız diyorlardı. Haliyle upload olmasa da olur :lolmuch:

Yıllardır 16mbit kullanabiliyorken şimdi en fazla 8 verebiliriz diyorlar. Bunun sebebi hat mesafesi değil, santral kullanıcı sayısını kaldırmıyor. Santralede 1030 metre uzaklığım var o da yakın sayılmaz. Bir milyon kişinin yaşadığı semte sadece 8 mbit verebilmeleri gerçekten Büyük Tükiye(?)'ye yakışır.

Bu arada Kanada'da yüksek hızlı internet vatandaşlık hakkı sayılmış. Bizde elektrik su yok...

Yıllardır 16mbit kullanabiliyorken şimdi en fazla 8 verebiliriz diyorlar. Bunun sebebi hat mesafesi değil, santral kullanıcı sayısını kaldırmıyor. Santralede 1030 metre uzaklığım var o da yakın sayılmaz. Bir milyon kişinin yaşadığı semte sadece 8 mbit verebilmeleri gerçekten Büyük Tükiye(?)'ye yakışır.

Bu arada Kanada'da yüksek hızlı internet vatandaşlık hakkı sayılmış. Bizde elektrik su yok...
Eskidendi o vatandaşı için şikayet etmeden çalışan vekiller Mustafa Kemal in meclisindeydi o yıllar . Vatandaşına aşık olan bir milletadamı zor çıkıyor... bi 20 yil ınsonra bu gidişi değiştirirler sonrada övünürler. İyi yaşadın cemal süreya : zaten hersey gec gelmiyormu yurdumuza

Son düzenleme:
@Chorus benim upload hızından kastım o değildi :) Bir ara bir söylenti vardı, içerik oluşturucular için upload hızı bir tık daha yüksek paketlerden bahsedilmişti sanki... Hoş Türkiye'de internet altyapısının yetersiz olduğu su götürmez bir gerçek, AKN olduğu halde omurgalarda %100 kullanım görüp darboğaza giriyoruz, nasıl kalkacak o zaman ne olacak merak ediyorum, artık bolca switch patlar bölgede komple elektrik gittiği gibi internet gider :)

Peki şu 2 ay içerisinde yeni tarifelendirilmeye gidilir mi sizce? Mart ve mayıstan önce yani :think:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Peki şu 2 ay içerisinde yeni tarifelendirilmeye gidilir mi sizce? Mart ve mayıstan önce yani :think:
Superonline tarife değişikliğine 1-2 ay önce gitti , büyük ihtimal onlar böyle olacağının bilgisini almışlardır önceden diye düşünüyorum.
60 liraya sattığı paketi 5 lira yükseltip 15 gb'ta kota düşürmüştü. Bilmiyorum tekrar bir güncelleme olur mu ama güncelleme yapılırsa yine aynı şey yapılır muhtemelen.
Bu son kararlardan karla kurtulmanın en güzel yolu , 99 mbit internet verip 35GB akk ile sınırlandırmak olur telekom şirketlerinin açısından bakarsak. Güzel bir sözleşmesi olan varsa ve bitmeye az kaldıysa sözleşmeyi uzatması karına olur diye düşünüyorum.

Benim paketimin süresi 2 sene doldu da şu an hangisine geçsem karar veremedim. Şu anki 85gb akk, 20-25mbps 79tl tarzı bir şey taahhütsüz fiyatı tabi. Neye geçirsem mantıklı olur onu düşünüyorum.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
2016 yılı bitti , 2017 yılı bitti , 2018'in bitmesine de 3 ay kaldı.
2018'in sonunda AKK tamamen kalkacak diye söz vermişti BTK.
Bu yüzden fazla para vermek yerine AKK'li bir pakete geçtim , 2019'da da AKK kalkınca AKK'siz kullanırım diye kendimce plan yaptım. Bakalım plan tutacak mı?
Konu up , bekleyişim başladı :starving:

Yukarı Alt