1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Air France uçağının enkazında cesetler...


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...
  İki yıl önce okyanusa düşen uçaktaki yolcuların cesetleri ortaya çıktı.

  [​IMG]

  Yaklaşık iki yıl önce Atlantik Okyanusu'na düşen Air France uçağı yolcularına ait cesetler ile enkaz parçalarını okyanustan çıkarma çalışmaları yakında başlatılacak.

  Enkazı bulan ekip şimdi uçağın uçuş kayıtlarını içeren kara kutuya ulaşmaya çalışıyor.

  Kara kutu da bulunursa; uzmanlar 228 kişinin ölümüyle sonuçlanan esrarengiz kazaya neyin neden olduğunu sonunda bulabilecek. İncelemeyi yürüten yetkililer, Haziran 2009'da Rio de Janeiro’dan Paris’e giderken düşen Airbus A330 uçağını bulmak için yapılan dördüncü ve son girişimin başarılı olduğunu belirtti ve daha sonra da enkaz fotoğrafları yayımlandı.

  Fransa Ulaştırma Bakanı Nathalie Kosciusko-Morizet enkazda cesetlerden bazılarının görüldüğünü söyledi. Fransa’nın Inter radyosuna dün bir açıklama yapan Kosciuscko-Morizet, "Bulunan bölümün içinde hala bazı cesetler var" dedi. Kimlik tespiti mümkün...

  Bulunan cesetlerin "kimlik tespiti"nin mümkün olabileceğini de belirten bakan, "Herşey infilak etmemiş... Kabinin bir bölümü duruyor ve bu bölümde cesetler var.

  Uçağın büyük bir bölümü tek parça halinde kalmış" dedi. Fransız Bakan cesetlerin ve enkazı çıkarma çalışmalarının bir ay içinde başlayabileceğini duyurdu.


  [​IMG]