1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Aion Online Divine Stones Kullanımı


 1. Winterspring

  Winterspring rank8

  Kayıt:
  7 Ekim 2008
  Mesajlar:
  1.103
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Divine Stones;
  Divine Stones yani kutsal taşlar, kutsal güçleri dizginleyerek Divine Stone’ların unsurlarını meydana getirir. Kutsal taşlar 2 farklı formda bulunur; normal(tradeable) ve nadir(soulbound) olarak ayrılır. Kutsal taşlar savaş esnasında bazı avantajlar sağlar.
  Divine Stones Açıklaması;Kutsal taşlar çok düşük ihtimalle 30+ yaratıklardan düşürülebilmektedir. Bazı özel yaratıklardan ise daha yüksek şansla düşürülebilecektir. Mühürlenmiş bir kutsal taş silah görüntüsünde değişiklikler meydana getirir. Bu kutsal taşlar size sihirsel veya fiziksel herhangi bir stat değişikliğine neden olmaz ancak size bazı özellikler kazandırır. Her biri ayrı etkiler gösterir.
  Bu kutsal taş ile mühürlenip geliştirilmiş silahlar kendilerine özgün görüntülere kavuşur bu sayede özellikleri ayırt edilebilir. Bu kutsal taşları tek başınıza silahlarınıza mühürlemeniz mümkün değildir. Bunu gerçekleştirebilmek için her iki ırkında ana şehirlerinde bulunan bir NPC’den yardım almanız gerekir.

  Elyos
  [​IMG][​IMG]
  Asmodians
  [​IMG][​IMG]

  Kullanımı
  Bir kutsal taşa sahipseniz ve onun gücünü görmek istiyorsanız her iki ırkın ana şehirlerinde bulunan (Elyos: Elysium, Asmodian: Pandemonium) NPC’yi ziyarete gitmeniz gerekir. NPC her bir kutsal taş için 100.000Quina alır. Karakterin o an üstünde bulunan silahlara kutsal taş mühürlenemez, önce bu silahları çantanıza koymanız gerekir. Bu işlem esnasında silahınızın veya kutsal taşınızın yok olma ihtimali yoktur, eğer silahınızda zaten mühürlenmiş bir kutsal taş varsa yenisini onu yok ettikten sonra mühürleyecektir.
  [​IMG]

  Kutsal taş çeşitleri;
  Ateş Tipi
  Su Tipi
  Rüzgar Tipi
  Toprak Tipi
  Stun(Uyutma)
  Paralyse(Durdurmak-Şok)
  Bleed(Uzun süreli damage)
  Shackle(Atağını engelleme)
  Silence(Büyü engelleme)
  Atack Speed(Atak hızını düşürme)
  Run Speed(Koşma hızını düşürme)
  Blind(Kör etme)
  Poison(Uzun süreli damage)

  Divine Stones Çalışması;

  Kutsal taşların kazandırdığı özellikler bir düşmana yapılan her tür vuruşta aktif olabilir. Bazı kutsal taşların çalışma (özelliğini düşmana karşı kullanma) şansı diğerlerinden daha yüksek veya düşük olabilir.
  Çalışma ihtimali belli bir sürede ne kadar hızlı vurduğunuzlada orantılıdır. Ne kadar hızlıysanız kutsal taşlarınızda o kadar iyi yanıt verir. Düşmanın, kutsal taşınızın özelliğine karşı olan dayanıklılığıda bu çalışma ihtimalini etkiler. Sorcerer ve Spiritmaster gibi vurduğu skiller belli süreyle dolan ve diğerlerine oranla nispeten daha yavaş atak yapan sınıflar kutsal taşlarda daha yüksek bir çalışma ihtimaline sahiptir, buda ortaya çıkabilecek bazı dezavantajları kaldırır. Ayrıca Priest sınıflarının kulladığı buff ve heal skilleri kutsal taşların çalışmasını sağlamaz.