1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Ahmedinecad yine konuştu!


 1. CherryBrandy

  CherryBrandy  

  Kayıt:
  2 Eylül 2008
  Mesajlar:
  3.518
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  GKFC~

  - Resim Silinmiş.


  Ahmedinejad, devlet televizyonundan canlı yayımlanan konuşmasında, BM Güvenlik Konseyinin son yaptırım kararları, nükleer müzakereler ve Tahran Bildirisi konularına değindi.

  "ABD baskısı ve öncülüğünde alınan" yaptırım kararlarını sert bir dille eleştiren Ahmedinejad, "meşru dayanaktan yoksun" olarak nitelendirdiği Güvenlik Konseyinin aldığı kararların "itibarsız" olduğunu savundu.

  "Sıra bizde" Ahmedinejad, tüm olup bitenlerin "siyasi bir oyun" olduğunu ifade ederek, BM Güvenlik Konseyine hitaben, "Sizler kararınızı aldınız, şimdi sıra bizde" dedi.

  İran aleyhinde yaptırım kararı alanların daha sonra müzakere talebinde bulunduklarını belirten Ahmedinejad, "Biz, müzakerelerden yanayız, ama şartımız var ve bunu en kısa sürede ilan edeceğiz" diye konuştu.

  Batılı ülkelere hitaben, "Sizler ahlaksızlık yaptınız ve sözünüzde durmadınız, biz de öyle bir şart koşacağız ki, yola gelesiniz ve müzakere masasında yerinizi alasınız" ifadelerini kullandı.

  Ahmedinejad, Viyana Grubuyla uranyum takasını öngören Tahran Bildirisiyle ilgili olarak da şunları söyledi: "Bildiri İran, Türkiye, Brezilya ve tüm özgür milletler için bir gururdur. Bu bildiri adalet, barış, dostluk, mantık ve tüm milletlerin hakkına saygı ile dolu doludur." "Mezara götüreceksiniz..." Taviz alabilmek için güç, baskı ve tehdit döneminin geride kaldığını kaydeden Ahmedinejad, Batılı ülkeleri kastederek, "İran halkından iğne başı büyüklüğünde dahi olsa taviz alma arzusunu mezara götüreceksiniz" dedi.

  ABD başta olmak üzere yaptırım kararında imzası olan ülkelere seslenen Ahmedinejad, "Yaptırım kararı alınması için oy dilenmek zorunda kaldınız. Peki şimdi bu kararı nasıl uygulamak istiyorsunuz?" diye sordu.

  "Misilleme haklı saklı" İran Cumhurbaşkanı, yaptırımların uygulanmak istenmesine ilişkin olarak da şunları söyledi: "Herhangi bir ülke, dünyanın neresinde olursa olsun, yaptırımları bahane ederek İran halkının hakkını zayi etmeye kalkarsa, İran halkı misilleme hakkını saklı tutacak."

  Ahmedinejad, "İran'a düşmanlık yapanların sonunda pişman edildiklerinin tecrübelerle sabit olduğunu" sözlerine ekledi.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. fenton

  fenton rank8

  Kayıt:
  22 Mart 2010
  Mesajlar:
  14
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  hayranım bu adama yine atarlı konuşmuş


  ccc nejad reyiz ccc
   
 3. CherryBrandy

  CherryBrandy  

  Kayıt:
  2 Eylül 2008
  Mesajlar:
  3.518
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  GKFC~

  öle tabi ama şmdi fazla gaza gelmeye mi başladı sanki ? hertürlü akar adam ama biraz fazla konusuyor sanırım bu aralar :?: