Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
Basketboldaki sahtekarlık olayı hakkında Galatasaray eski Başkanı Mehmet Cansun’un sarfettiği sözler kulübümüzü ayağa kaldırdı.

Basketboldaki sahtekarlık olayı hakkında Galatasaray eski Başkanı Mehmet Cansun'un sarfettiği sözler kulübümüzü ayağa kaldırdı. Yapılan açıklamada, Cansun'un olayda Fenerbahçe'nin parmağı olabileceği ima ve iddiasının, en az skandal kadar akıllara durgunluk verici nitelikte olduğu belirtilerek, şu görüşlere yer verildi: “Galatasaray camiasının akıl önderlerinden biri olan Sayın Mehmet Cansun'un söz konusu bu iddiası, aklı henüz hiçbir şeye ermeyen bir çocuğun dahi dillendirmeyeceği kadar akıl dışıdır. Bu denli bilinen bir olayın ortaya çıkmayacağını düşünmek safdilliktir.

Biz mi ‘oyna' dedik
Sayın Cansun'un skandalın ortaya çıkış tarihine takılarak, bunu Galatasaray'a ya da yönetime karşı yapılmış bir sabotaj olarak nitelendirmesi, en az olaya sebebiyet verenler gibi sağlıklı düşünemediği, hatta kafasının karışık olduğunu düşündürmektedir. Sayın Cansun, Cemal Nalga'ya cezalı olduğu bir süreçte arkadaşının forması ile oynamasını Fenerbahçe Spor Kulübü mü söyledi? Sahada olmasını Fenerbahçe mi sağladı? Hatta buna ilişkin sahte evrakları da mı Fenerbahçe tanzim etti? Sayın Cansun ardı ardına sıraladığımız bu hususları okuduğunuz zaman eminiz ki siz de ‘Ben ne söylemişim?' diyeceksiniz. Ancak geldiğiniz o noktada sizin ağzınızdan çıkan bu akıl tutulması ürünü sözler, iki camia arasında gereksiz bir gerginlik yaratmış olmayacak mı?

Komplo tecrübesi olanlar
Sayın Cansun bilmelidir ki Fenerbahçe Spor Kulübü şanlı tarihinin hiçbir döneminde “komplo kurma kültürüne” sahip olmamıştır. Yaşanan olaya “Komplo” teşhisi koyanlar, komplo kurma konusunda birikime ve tecrübeye sahip olanlardır. Sayın Cansun'u kulübümüz manevi şahsiyetine karşı yaptığı sözlü saldırı nedeniyle şiddetle kınıyor ve kendisini eski bir başkana yakışan tavır ve söylemler içinde olmaya davet ediyoruz. En aklı başında olması gereken kişilerin ağızlarından çıkan bu gibi sorumsuz söylemlerin sonuçlarının ne denli acı olduğunu kendilerine bir kez daha hatırlatıyor, fanatizmi körükleyen bu gibi söylemleri camiamızın dikkate almamasını temenni ediyoruz.

Yukarı Alt