||| £xtraloob.com Farkıyla Ağda Dosya Paylaşımı Resimli Anlatımı |||

Arkadaşlar işletim sistemleri geliştikçe güvenlik her seferrinde biraz daha artıyor. SP2 çıktıktan sonra bu tip paylaşım sorunları dahada arttı. ne yalan sölim bende çok uğraştım. deneme yanılma yoluyla buldum. aşağıda anlattığım şekilde ben sorunu çözdüm. muhtemelen sizde çözeceksiniz.

Yapmamız gereken ilk iş Guest hesabını etkinleştirmek.bunun için;
Denetim masası/yönetimsel Araçlar/Bilgisayar Yönetimi ne giriyoruz.

burada Yerel Kullanıcı ve Guruplar'da kullanıcılar'ı seçiyoruz. Guesti görmüş olmamız gerekiyor. Eğer üzerinde kırmızı ufak bir çapraz içareti varsa hesap etkin değildir. etkinleştirmek için Üzerine çift tıklayarak veya sağ tıklayıp özellikler diyerek kullanıcı özelliklerine giriyoruz.

- Resim Silinmiş.

Hesap devre dışı nın yanındaki çentiği kaldırıyoruz.

- Resim Silinmiş.

Uygula ve tamam dedikten sonra hesabımızın etkin olduğunu görüyoruz.

- Resim Silinmiş.

Guest hesabımızı etkinleştirdiğimize göre artık dosyalarımızı paylaşabiliriz. Dosya paylaşımında yapılması gereken, önce paylaşmak istediğin dosyaya sağ tıklayarak PaylaşımveGüvenlik tıklanır.

- Resim Silinmiş.

Açılan pencereden bu klasörü paylaş seçilir ve izinlere basılır.

- Resim Silinmiş.

Burada sadece everyone yi görüyoruz. Everyone herkes demek ama guestide eklemek zarar etmez. bazen sorun çıkarabiliyor.bunun için ekleye basıyoruz.

- Resim Silinmiş.

Guest i bulmak için gelişmişe tıklıyoruz.

- Resim Silinmiş.

Çıkan pencerede şimdi bula tıklıyoruz. alt kısma kullanıcıları bulmuş olması lazım. ordan Guest i seçip tamam diyoruz.

- Resim Silinmiş.

Şimdi guesti eklemiş olduk. şimdiye kadar açmış olduğumuz tüm pencerelere uygula ve tamam tiyerek kapatıyoruz.

Videolarım klasörünü paylaşıma açtık ve Guest e izin verdik.
Şimdi de güvenlik ayarlarını yapacağız. İlk başta girmiş olduğumuz Denetim masası/yönetimsel Araçlar/Bilgisayar Yönetimi ne giriyoruz.
burada Paylaşılan Klasörler içinde Paylaşımlar a tıkladığımızda bilgisayarımızdaki paylaşımları görebiliriz. Daha önce paylaşıma açmış olduğumuz dosyaya sağ tıklayıp özelliklerine giriyoruz.

- Resim Silinmiş.

Ve güvenlik sekmesine geçiyoruz.

- Resim Silinmiş.

Ve ekleye basarak az önce yukarıda anlatıldığı gibi burayada Guesti ekliyoruz.
uygun gördüğünüz şekilde yetki verdikten sonra Uygula ve Tamam a basarak açık olan tüm pencereleri kapatıyoruz.

- Resim Silinmiş.

Saygılarımla...

- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Çok uzun uzadıya anlatmışsın, çok kısa bir yolu var (:

Paylaşım için teşekkürler..

Yukarı Alt