Takımı
Besiktas
Geçtiğimiz günlerde cezanın bitmesi üzerine serbest kalan Mehmet Ali Ağca'nın Haziran 1983'te kaçırılan Vatikan vatandaşı Emanuela Orlandi'nin hayatta olduğunu ve evine döneceğini söylediği belirtiliyor.

İtalya'nın ANSA haber ajansında yer alan haberde, Papaya suikast girişiminde bulunan ve gazeteci Abdi İpekçi cinayetinden yargılanan Ağca'nın hapisten çıkmasının ardından Vatikan vatandaşı olan Emanuela Orlandi'nin erkek kardeşi Pietro Orlandi ile görüştüğü bildirildi. Görüşmede Ağca'nın, "Emanuela hayatta bunu size garanti edebilirim. Fransa ya da İsviçre'de lüks bir villada yaşıyor. Onu beraber bulacağız. Bunun için her türlü yardımı yapmaya hazırım. Onu benim salıverilmem için kaçırdılar. Ama kaçırılmasından ben mesul değilim. Ben hiç çocuk kaçıranlarla işbirliği içinde olabilir miyim? Size çok önemli bir dosya vereceğim. Bu dosya sayesinde onu kaçıranlar onu serbest bırakacaklar. Sanırım önümüzdeki Haziran'da evine dönmüş olacak." dediği açıklandı.

Görüşme sırasında Ağca'nın Sabah gazetesi yazarlarından Yasemin Taşkın'ın sorularını da yanıtladığı ifade edildi. Ağca'nın bildiklerinin dünyayı sarsacak derecede önemli olduğunu ve bildiklerini bir kitapta toplayacağını ifade ettiği açıklandı. Ayrıca Papa suikastını da tüm yönleriyle anlatacağını bildiren Ağca, "Hillary Clinton bile anılarını yazdığı kitap sonucu 8 milyon dolar aldı. Benim bildiklerim dünyayı sarsacak derecede önemli ve bunları bir kitapta toplayacağım ve ondan daha fazla kazanacağım." dediği bildirildi.

Bu gelişmeler üzerine Roma savcılığının harekete geçtiği ifade edildi. Ağca ile görüşmesinin ardından kaçırılan Emanuela Orlandi ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için görüşme ile ilgili tüm ayrıntıların araştırılmaya başlandığı kaydedildi.

Kaynak:Cihan

Yukarı Alt