Laptop ile masaüstü bilgisayarım arasında paylaşım ağı oluşturmuştum.Önceden dosya paylaşımı yapabiliyordum. Neyse biriki ay boyunca hiç dosya paylaşımı yapmadım. Aradan formatlama da geçti. Sonra tekrar xp kurulum cd'im ile paylaşım ağı kurdum iki bilgisayar arasında. Ama şimdi dosya paylaşımı yapamıyorum. Ağ üzerinden diğer bilgisayara girmeye çalıştığımda yetkili değilsiniz diyor. Ben tüm izinleri,yetkileri açık bırakmama rağmen. Sizce neden bu şekilde birhata veriyor olabilir. Bir süre sonra da kullanıcı adı,şifre sormaya başladı ağ üzerinden girmeye çalışınca. Tamam da ben makinelere herhangi bir şifre koymadım ki nereden çıktı bu şimdi? :?!! :roll:

bu bende aynısı 2 laptop arasında yaptığm zamanda olmuştu. 2 çözümü var:
1) 2 bilgisayarı senkornize et (tavsiye etmem; çok uzun sürer ve bazen işe yaramayabilir)
2) birinde bir klasor aç. Bu klasör ün adını paylasim koy (ş ve ı kullanma!!!) sonra buna sağ tuşla tıkla ve paylaşım klasörü olarak ata de. Şimdi 2 bilgisayarada restart at.

iki bilgisayarında LAN özelliklerini sıfırla ve herşeyi bir daha kur. Birdaha restart et.
Ve sonuç: paylasim klasörü yeni paylaşım klasöründür.

drotalion demiş ki:
bu bende aynısı 2 laptop arasında yaptığm zamanda olmuştu. 2 çözümü var:
1) 2 bilgisayarı senkornize et (tavsiye etmem; çok uzun sürer ve bazen işe yaramayabilir)
2) birinde bir klasor aç. Bu klasör ün adını paylasim koy (ş ve ı kullanma!!!) sonra buna sağ tuşla tıkla ve paylaşım klasörü olarak ata de. Şimdi 2 bilgisayarada restart at.

iki bilgisayarında LAN özelliklerini sıfırla ve herşeyi bir daha kur. Birdaha restart et.
Ve sonuç: paylasim klasörü yeni paylaşım klasöründür.

Şu ikinci yöntemini bi deniyecem, şimdi çıkmalıyım... Sonucu sonra söylerim..İnşalalh olur :roll:

Yukarı Alt