Trabzon'dan kaçan, ancak tüm şartların aleyhine gelişmesiyle köşeye sıkışan Teofilo, bu hafta kente gelecek, hem yönetim hem de Güneş'ten özür dileyip, sorunların çözümü için imkanları zorlayacak
Her şey iyi giderken bir anda, “Trabzon’da sıkıntılarım var. Sağlık sorunlarım söz konusu, ailem de rahatsız” diyerek şehri terk eden Teofilo, geç de olsa yaptığı hataların farkına varıyor... Ülkesi Kolombiya’da da kontrollerden geçip sorunu ‘aşırı stres’ olarak belirlenen golcü futbolcu, Bordo-Mavili yönetimin hiç geri adım atmaması, tam tersine hukuki açıdan da düğmeye basmasıyla birlikte panik yaptı. Menaceri aracılığı ile Trabzonspor’a haber gönderen Teofilo’nun bu hafta içinde Trabzon’da olacağı ve hem yönetimle hem de teknik heyet ile özel bir görüşme yapacağı öğrenildi.

Tek yetkili Güneş...
Teofilo’nun Trabzonspor’dan ayrılış sürecini yakın takibe alan, katılmadığı idmanları noter tarafından tespit ettiren yönetim en ağır yaptırımlar için sınırları zorluyor. Hatırlanacağı gibi Başkan Sadri Şener de konuyla ilgili olarak, “Teofilo bizim ona verdiğimiz 3.5 milyon dolarlık bonservis bedelini getirirse istediği takıma gidebilir. Ya da futbolu bırakır” diyerek konuyu kesip atmıştı. Diğer yandan yönetimin Kolombiyalı’nın dönmesi halinde tüm yetkiyi teknik direktör Şenol Güneş’e vereceği bildirildi.

’Teofilo ile ilgilenmiyoruz’Türkiye’den ayrılmadan önce, “Galatasaray ile görüşmelerim var, umarım olur” diyen Teofilo’nun Pino aracılığı ile Sarı-Kırmızılılar’a mesaj yollayıp, “Beni alın” dediği iddiaları spor kamuoyuna bomba gibi düşmüştü. Ancak Galatasaray’ın en yetkili ismi, Başkan Adnan Polat, iddialara açıklık getirdi. Teofilo ile ilgili hiçbir temaslarının olmadığını belirten Polat, “Kendisinin transferi hiç gündemimizde değil” ifadesini kullandı. Bu arada Trabzonspor Başkanı Şener’in de Adnan Polat’a medyadaki haberlerle ilgili olarak, “Sorunlu bir futbolcu” uyarısını yaptığı edinilen bilgiler arasında.

Yukarı Alt