Windy

~ Adventure Quest Rehberi ~
:arrow: Oyun Anasayfası
- Resim Silinmiş.

Adventure Quest Nedir ?
Oyundaki yaratacağınız karakterinizle savaşlar yapabilirsiniz. Level olayı vardır . Canavar öldürerek level atlar ve karakterinize extra özellikler , beceriler kazandırırsınız. Website üzerinden oynanır ve hiçbir indirme gerektirmeyen (Kotaya girenleri saymazsak :twisted: ) flash tabanlı bir single player oyundur. (Macromedia Flash son sürümü gereklidir. )

İlk Adım (Kayıt)
Oyuna ilk adımı buradan kayıt olarak atabilirsiniz. Kayıt işlemini detaylı olarak anlatma gereği duymadım fakat kısaca anlatayım :

1. Yukarıda verdiğim linke tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada "Next" butonuna tıklıyoruz.

2. Doğum tarihinizi seçtikten sonra tekrar "Next" butonuna tıklıyoruz.

3. Karşınıza gelen sayfada "Username" bölümüne nickinizi , "Password" bölümünede kullanmak istediğiniz şifrenizi girdikten sonra tekrar "Next butonuna tıklıyoruz.

4. Açılan sayfada "Parent Email" bölümüne mevcut olan email adresinizi girdikten sonra "Next butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

5. Karşınıza gelen sayfada "Secret Number" bölümündeki rakamları bir yere not ediyoruz , şifre değiştirirken onay için gerekli olacaktır. Not ettikten sonra "Next" diyoruz.

6. Kayıt bilgilerimizi doğruladıktan sonra "Create" butonuna tıklıyoruz.

7. "Next" butonuna tıklıyoruz.

8. Ve kayıt işlemini tamamlıyoruz. "Play " butonuna tıklayarak başlıyoruz

9. Oyundaki karakterinizi yaratmak için karşımıza gelen sayfada ilk sıradaki "Click to Create New Character " tıklıyoruz.

10. Oyundaki karakterimizin ismini buradan seçiyoruz.

11. Oyundaki karakterimizin sınıfını (Fighter , Mage , Rogue) seçiyoruz.

12. Karşımıza karakterimizin fiziksel özelliklerini belirleyeceğimiz sayfa geliyor. Face , hair , skin , eyes gibi fiziksel özelliklerini ayarladıktan sonra "Save" diyerek devam ediyoruz.

13. "Ready" tıklıyoruz.

14. Yaratmış olduğunuz karakterinize tıklayarak "Play" diyoruz ve oyunumuza başlıyoruz.

Oyuna Başlıyoruz

Oyunumuza başlangıçta "Artix" diye bir delikanlı bizi karşılıyor. Bununla kanka oluyoruz. :P Şehiri , dükkanları falan bize tanıtıyor ve Artix ile birlikte canavarlarla savaşmaya başlıyoruz.

Canavarı öldürdükten sonraki ödülümüz (1 Level oluyoruz :P ) :

Devam ettikten sonra karşımıza birkaç NPC çıkıyor. Bize bazı araçları tanıtıyor. Daha sonra karşımıza 6 tane seçenek geliyor. Artix bize kiminle savaşmaya devam edeceğimizi soruyor. Seçeneklerimiz : With Artix (Artix'le birlikte) , With Aquella (Aquella ile birlikte) , With Twilly (Twilly ile birlikte) , With Warlic (Warlic ile birlikte) , With Robina (Robina ile birlikte) , By Yourself (Kendi başınıza). İstediğinizi seçebilirsiniz. Ben Artix'i seçtim sizde birini seçtikten sonra dükkana gidiyoruz. Silah , kalkan , büyü , kılıç v.s alabiliyorsunuz. Alışveriş yapımını ve eşyaların anlatımına geçelim.

Alışveriş Yapmak ve Eşyalar
En başındada söylediğimiz gibi oyun level (Seviye) sistemiyle sürmektedir. Level atladıkça ekstra yetenekler , beceriler kazanırsınız. Kendinizi geliştirmek için yeni silah, kalkan gibi eşyalar almanız gerekir. Savaşlarda , canavar öldürürken daha etkili hasar vermeniz , daha az hasar almanız içindir bu. Alışveriş yaparken her yerde olduğu gibi para gereklidir. Oyundaki para birimi ise Altındır.
Canavar öldürüp , level atlarken ödül olarak altın ve başka itemler kazanırsınız.
Canavar öldürdünüz ve paranız artık gayet çok , harcamak istiyorsunuz. En başta Artix bize dükkanları tanıtmıştı oradan paranızı hangi alanda harcamak istiyorsanız o eşyanın satıldığı dükkana girerek belirli bir miktar karşılığı ihtiyacınız olan eşyayı temin edebilirsiniz.

Oyunun ismindende anlaşılabileceği gibi quest yani görev sistemi vardır. Görevler genellikle Travel Map'den belirlenecek bir noktada uzun süreli olarak canavar kesme olarak alınır.

Oyun Anamenü'sünü Tanıyalım

Today's Event : Türkçe'si Bugünün Olayları ' dır. Gün içerisinde gerçekleşen olayların bulunduğu bölümdür.

Travel Map : Seyehat Haritasıdır. Gidebileceğiniz/gidemeyeceğiniz yerleri gösterir.

Guardian Shop : Buraya girmek için "Guardian" olmanız gerekir. Guardian itemlerinin satıldığı dükkandır

Battle Monster : Buraya tıkladığınızda belirlenmiş bir canavar ile savaşabileceğiniz savaş alanına ışınlanırsınız.

Elite İtems : Gerçek para karşılığı karakterinize gold ve diğer özellikleri transfer edebilirsiniz.

Twilly : Buton şeklinde değildir. Onun görevi Sağlık tır. Nasıl ulaşacağınız yukarıdaki grafikte mevcut.

Valencia : Z-tokens denilen elite item hakkındaki sayfaya yönlendirir.

Pet Shop : Altınlarınızla hayvan alabileceğiniz dükkandır. Tıkladığınızda But Pets butonuna tıklayarak pet menu'ye ulaşabilirsiniz.

Mage Shop : Büyü öğrenip , satın alabileceğiniz dükkandır. (Büyü işlerinin genel dükkanı)

Guardian Tower : Guardian kulesidir. Buradan guardian olabilirsiniz. (Guardian olunca Guardian Shop kullanımı açılır)

The Inn : Weapon v.s genel eşyaların satıldığı dükkandır.

Health Potion İhtiyacınız var ise (Görev):

Twilly'in menusune giriyoruz. "Hello!" dedikten sonra "The Frogzard Hunter"e tıklıyoruz. Ardından karşımıza tek bir seçenek gelecek onu tıklatıyoruz ve Loading ekranı geliyor. Biraz bekledikten sonra

Quest 3 e tıklıyoruz. Sonra bir hatun geliyor :twisted: Biraz konuştuktan sonra bir kuş(CloudZard) gelip hatunu kaçırıyor. İş başa düştü kızı kurtaracağız :mrgreen: More dedikten sonra bataklığa gidiyoruz ve karşımıza dev bir sivrisinek geliyor. Onu öldürüyoruz ve hemen ardından bir ses ve onunda ardından Goborah geliyor. Onuda öldürüyoruz. Bir süre konuşuyoruz ve ödülümüz
10 Health Potion

Goborah'ı yendikten sonra bir piramitin önüne ışınlanıyoruz. Karşımıza ZardMaster çıkıyor ve üstümüze SuperZard'larını salıyor. Sayıları 8 +ZardMaster. Vakit alacaktır ama istemezseniz savaşmazsınız.

Town'daki Aria'nın petshopuna giriyoruz.

Buy Pets tıklıyoruz

Shop Spells tıklayıp - Resim Silinmiş. Salad Shooter Büyüsünü alıyoruz.

Ve Exit diyerek Town'a dönüyoruz.

Şimdi Twilly'e tıklayıp Hello diyoruz.

Herd any rumars?'a sonra da Hunt the Seedspitter'a tıklıyoruz.

Karşımıza çiçek şeklinde bir canavar çıkıyor. Ve onunla savaşırken Attack yerine Spells butonuna tıklayıp az önce aldığımız Salad Shooter büyüsünü kullanıyoruz. Bu büyüyü kullandıkça health potion düşecektir canavarımızdan.

Çiçeği yendikten sonra karşımıza Mawler ve bir elf geliyor. Mawler elfi yeniyor ve mecburen Mawler ile savaşıyoruz.

Ps : Biraz vakit kaybettirebilir :nod:

Mawleri yendikten sonra az önce yenilmiş olan elf kendine geliyor ve "Sana ne oluyor benim savaşımdı bu" gibisinden sözler söyleyerek savaş açıyor. Onunlada savaşıyoruz. Onuda öldürdükten sonra başka bir yere ışınlanıyoruz. Ve orada başka bir elfi çagırıyor. Bize 2 adet health potion veriyor.

İlk baştaki elf potları verdikten sonra gidiyor ve biraz sonra bağırıyor geriden yardım etmeye gidiyoruz ve elf yerde yaralanmış onun yanındada başka bir canavar. Avenge Rilitha diyoruz.

O canavar bize saldırıyor ama biz saldırmayacağız çünkü savaşırsak pot'un birisini elf'e vereceğiz. Arkanıza bile bakmayın gidin o savaştan kalsın elf oracıkta :mrgreen: Potlar bizde kalsın :P

Savaş Menüsünü Tanıyalım
Savaş menüsünü çözmede pek birşey yok ama ben işin icabı gereği anlatacağım :P Öncelikle savaş olayını tekrardan ele alalım. Karşılığında exp , gold alırız. Elbetteki 2 taraflıdır . Siz ve canavar. Size yardımcı olacak en başta seçtiğiniz yardımcınız (Ben Artix seçmiştim) ve eğer bir pet aldıysanız petiniz. Menüyü tanıyalım :

Attack : Canavara saldırmanızı sağlar
Spells : Satın aldığınız / öğrendiğiniz bir büyü var ise onu kullanmanızı sağlar.
Weapons : Orjinal silahınızdan başka satın almış olduğunuz bir silahınız var ise onu kullanmanızı sağlar.
Shield : Satın aldığınız bir kalkanınız var ise takmanızı sağlar.
Armors : Zırh takmanızı sağlar.
Pets : Eğer savaşta yardımcı olsun diye bir pet aldıysanız onu çıkarmanızı sağlar.
Flee : Yeterli SP'niz mevcutsa savaştan kaçmanızı sağlar.

Oyunu genel olarak tanıttım , birkaç görevide anlattım. Daha başka görevlerde vardır. Eğer gösterdiğim yapılış şeklini anlamış iseniz onlarıda zorlanmadan yapabilirsiniz.
Anlatımımda yeterince açık olmadığını düşündüğünüz veya anlattıklarım haricinde bir sorun yaşıyorsanız lütfen topic altından bildirin , yardımcı olmaya çalışacağım.

Saygılarımla
WindTalker

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Güzel oyuna benziyor, denesek mi acep :P

ellerine sağlık ^^

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
daha öncede belirtmiştim oyun bu topic ile güzel gözüküyor yapanın ellerine sağlık çok teşekkürler mucX :kalp:

Brooklyn

Buralıyım
extraloob demiş ki:
daha öncede belirtmiştim oyun bu topic ile güzel gözüküyor yapanın ellerine sağlık çok teşekkürler mucX :kalp:
Teşekkürler abicim :muck: :kalp: :muck:

Yukarı Alt