1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

ADSL'in bir numarası da o!


 1. Nina Ricci

  Nina Ricci exlmanager

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10.293
  Beğenilen Mesajlar:
  30
  Ödül Puanları:
  48

  [​IMG]

  ADSL modem tercihleri değişti.

  USB arabiriminin hayatımızdaki yeri giderek daha da önem kazanıyor: İşte bir ADSL gerçeği...


  İlk modemlerden bu zamana kadar çok şey değişti. Bağlantı hızlarından tutun da modem markalarına kadar envai çeşit hareket gözlemledik modem piyasasında. Fakat bu değişimlerden en büyüğü bağlantı noktalarında oldu.

  Günümüzde en çok kullanılan modem bağlantısı USB olarak literatüre kazınmış durumda. ABI Research hesaplamalarına göre de bu yıl ortalama 81 Milyon tane USB modem dünyaya dağıtılmış. 2006 yılından beridir de USB modemler açık ara önde gidiyorlar. Tabi bu rakama hem USB arabirimini kullanan ADSL modemler, hem de USB dongle'lar dahil.

  ABI Research baş analisti Jeff Orr durumu çok kısa ve net bir şekilde açıklıyor; "USB modemlerin bu kadar popüler olmasının tek sebebi, çok yönlü ve düşük bir fiyata sahip olmasından başka bir şey değil."

  USB modemlerin avantajları

  Ayrıca USB Dongle sayesinde kullanıcıların yeni ve spesifik sistemler için tek tek sürücü kurmaları da gerekmiyor. Bunun yerine son teknoloji ürünü olan 3G ya da 4G üzerinden rahatlıkla herhangi bir güncellemeyi de yapabiliyorlar.

  USB'nin kullanıcıya sağladığı bu rahatlıklar bir noktada neden en çok tercih edilen bağlantı olduğunu gösteriyor.

  Yine de USB modemlerin popüleritisi bir tehlikeyle karşı karşıya. Yeni bilgisayar veya kişisel hospot yönlendiriciler birden fazla Wi-Fi cihazını tek bir kablosuz WAN bağlantısı üzerinden kullanabiliyorlar. Özellikle hava ara yüz protokolleri çok farklı bağlantı seçenekleri sunmaya hazırlanıyor.