1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

ADSL'de 'yalın' hayal kırıklığı


 1. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach

  ADSL'de 'yalın' hayal kırıklığı
  Sabit hatların kaldırılarak Yalın ADSL kullanımına imkan verecek olan uygulamada BTK, son kararı açıkladı. Fakat rakam ne tüketiciyi ne de Türk Telekom'u mutlu etti

  [​IMG]

  Yalın ADSL olarak tanımlanan ve sabit hat zorunluluğunun kaldırılarak sadece ADSL hizmeti almaya olanak tanıyan uygulamada, verilen tekliflerin değerlendirilmesi süreci tamamlandı ve fiyatlar belli oldu. Buna göre Yalın ADSL'in toptan fiyatı vergisiz 8.13 TL olacak. Vergilerin eklenmesi sonrasında 10-11 TL'ye ulaşacak olan fiyat tüketiciye ise 13-14 TL olarak yansıyacak.
  Yani sadece ADSL istiyorum diyen tüketicinin telefonu iptal edilecek ve tüketici, sadece ADSL hizmetini 13-14 TL fiyatlarla alacak.


  NE TÜKETİCİ NE TÜRK TELEKOM MEMNUN
  Rakamın bu seviyede belirlenmesi, halen bu hizmeti benzer fiyat seviyelerinde alan tüketicileri de mutlu etmedi. Çünkü tüketiciler şu anda kullandığı sabit hat paketi bazında zaten benzer seviyelerde sabit hat ücreti ödüyordu. Alınan yeni kararla, sabit hat ücreti kalktı, onun yerine benzer rakamlarda Yalın ADSL ücreti geldi.

  Rakama Türk Telekom cephesinden de tepki var. Türk Telekom daha yüksek bir fiyat belirleneceği beklentisindeydi. Fakat fiyatın bu seviyede belirlenmesinin ardından Türk Telekom cephesinin rakama tepkili olduğu bilgileri geliyor.

  TÜKETİCİ İÇİN NE ANLAMA GELİYOR?
  Peki bu rakamların belirlenmesi tüketici açısından ne ifade ediyor. Daha önce sabit telefon hat ücreti ödeyen tüketicilere artık, "Sabit telefon hattı istemiyorum, bana sadece ADSL hizmeti verin" deme hakkı verilmiş oldu. Eğer tüketici sabit hatsız sadece ADSL hizmeti almayı tercih ederse, aylık olarak Yalın ADSL Ücreti ödeyecek. Bu da vergiler ve diğer rakamlar dahil 13-14 TL seviyelerinde olacak. Bu rakam, kullanıcının tercih ettiği hizmet paketinin (hangi operatörden hizmet alıyorsa o operatörde dahil olduğu limitli, limitsiz, 512 mb limitli vs) fiyatına ilave olacak. Yani kullanıcı kullandığı internet paketinin ücretine ek olarak sabit hat ücreti yerine 13-14 TL seviyesindeki Yalın ADSL ücretini ödeyecek.


  [​IMG]
   
 2. DevilKiss

  DevilKiss Tanınıyorum

  Kayıt:
  23 Nisan 2009
  Mesajlar:
  432
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  okul amalesi
  Şehir:
  Beni Çekemeyen Anten Taksın

  Allahtan smile kullanıyorum :dance: tüm ADSL kullanıcılarına geçmiş ossun
   
 3. Junkie *

  Junkie * rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2008
  Mesajlar:
  938
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci

  Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu...
   
 4. Junkie *

  Junkie * rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2008
  Mesajlar:
  938
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci

  Arkadaşım senin evinde sabit hat telefon yokmu sen zaten her ay o civarda telefonun vergisini veriyosun :wink1: